به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا از قم، علی موالی اظهار داشت: بدافزارها تقریباً همه جا هستند، اما رشد بیش از حد آنها دردسرهای زیادی هم به همراه دارد که فاش شدن اطلاعات ورودی کاربران یک از آن هاست.   وی افزود: اگر سیستم یک فرد به بدافزاری آلوده شود که حاوی کی […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا از قم، علی موالی اظهار داشت: بدافزارها تقریباً همه جا هستند، اما رشد بیش از حد آنها دردسرهای زیادی هم به همراه دارد که فاش شدن اطلاعات ورودی کاربران یک از آن هاست.

 

وی افزود: اگر سیستم یک فرد به بدافزاری آلوده شود که حاوی کی لاگر است، دیگر امنیت معنای خود را از دست می دهد و تمام حساب های کاربری او در معرض خطر قرار می گیرند.

 

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: علاوه بر این بدافزارها می توانند دقیقاً روی اطلاعات شخصی کاربر دست بگذارند و با استفاده از یک تروجان کنترل سیستم را به دست بگیرند و تمامی آن ها را به سرقت ببرند، اما بر سر راه بدافزارها، همیشه یک سد بزرگ نیز وجود دارد که عبور از آن کار چندان ساده ای نیست.

 

سرهنگ موالی اضافه کرد: آنتی ویروس های قدرتمند، کاملاً می توانند این مسائل را حل کنند و تمامی بدافزارهای موجود روی سیستم را از بین ببرند بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده های سایبری، بهتر است پیش از وقوع هر مشکلی بر روی سیستم خود یک آنتی ویروس قدرتمند و سبک نصب کنید.

 

بیشتر بخوانید: