«حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور، در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا درباره آخرین وضعیت بررسی تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس اظهار کرد: برای ما تشکیل وزارت بازرگانی مهم است. معتقدیم بخش قابل توجهی از مشکلات در نظام توزیع کالاهای اساسی با تشکیل وزارت بازرگانی حل و فصل می‌شود. لذا در لایحه اصلاح ساختار دولت […]

«حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور، در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا درباره آخرین وضعیت بررسی تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس اظهار کرد: برای ما تشکیل وزارت بازرگانی مهم است. معتقدیم بخش قابل توجهی از مشکلات در نظام توزیع کالاهای اساسی با تشکیل وزارت بازرگانی حل و فصل می‌شود. لذا در لایحه اصلاح ساختار دولت این مسیر طی شد که متاسفانه در مجلس مورد موافقت قرار نگرفت. نمایندگان محترم وقتی دیدند لایحه دولت براساس اقدامات کارشناسی و میدانی صورت گرفته طرحی را برای تشکیل وزارت بازرگانی و وزارت تجارت و خدمات بازرگانی تهیه کردند. این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده و در نوبت رسیدگی در صحن است. گزارش کمیسیون اجتماعی به صحن داده شده و در دستور کار مجلس قرار دارد. امیدواریم بعد از تعطیلات در دستور قرار بگیرد. همچنین امیدواریم این طرح به تصویب نمایندگان برسد و این مشکل که کشور با فقدان وزارت بازرگانی با آن مواجه است، جبران شود.

وی با اشاره به برخی حواشی پیش آمده برای وزیر نفت در مجلس بیان کرد: آقای زنگنه از وزرای باتجربه، باتدبیر، پرتلاش و پاکدست نظام هستند خودشان دلایل هجمه را مطرح کردند.

امیری تاکید کرد: اختلاف رئیس جمهور با آقای زنگنه بی اساس و نادرست است. آقای مهندس زنگنه همیشه مورد احترام دولت و شخص رئیس جمهور بوده و هستند و هیچ گونه اختلافی میان رئیس جمهور و آقای زنگنه وجود ندارد. آن مطلبی که نماینده محترم مجلس مطرح کردند، از اساس بی پایه است.