علی بختیار در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به اینکه سخنرانان در ایام محرم به چه نکته هایی باید توجه دارا باشند، گفته بود: در ابتدا ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) را تسلیت عرض می نمایم. امام حسین (ع) مظهر علم، جسارت، عشق به خدا و راستی ها […]

علی بختیار در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به اینکه سخنرانان در ایام محرم به چه نکته هایی باید توجه دارا باشند، گفته بود: در ابتدا ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) را تسلیت عرض می نمایم. امام حسین (ع) مظهر علم، جسارت، عشق به خدا و راستی ها هست و جهانیان روزانه بیشتر از گذشته به حقیقت واقعه کربلا پی می برند.

وی در ادامه گفته بود: قسمتی از مراسمات عزاداری به صورت سخنرانی مذهبی برگزار می گردد که باید در آن به واقعه کربلا و درس هایی که باید از عاشورا و عشق بازی های یاران و اولاد امام حسین (ع) پرداخته گردد و این دروس تصریح گردد. درس های کربلا باید یکی از اغراض سخنرانان باشد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس دنبال کرد: امام حسین (ع) برای نا عدالتی ستیزی و مقابله با کسانی که خودشان را انگیزه دار حکومت اسلامی می دانست قیام کرد و مقابل افرادی ایستاد که می خواستند مسیر اسلام را تغییر دهند. سخنرانان موظف هستند در این زمینه ها و در مورد مواردی که جامعه را به انحراف می برد و دچار تزلزل می کند، حرف بزنند.

بختیار تصریح نمود: از طرف دیگر در کشور مسائل و مشکلاتی وجود دارد. یکی از بخش هایی که باید در سخنرانی سخنرانان موردنظر قرار گیرد، این هست که نباید مردم را دسته دسته کنند و مقابل یکدیگر قرار دهند. سخنرانان باید مردم را به اصل وحدت، برادری و تساوی دعوت نمایند. در دوران دفاع مقدس وقتی که دشواری ها به مردم فشار می آورد، همیشه به مردم اظهار می کردیم که کشور و انقلاب مربوط به خودتان هست و باید دشواری ها را تحمل کرد اما این روزها برخی ها به بالای منبر می روند و به دولت و مجلس بی احترامی می کنند. این بی احترامی ها و سیاه نمایی ها موجب می گردد مردم از انقلاب برگردند.

وی افزود: شاید هدف آنان خراب کردن دولت و شخص ریاست جمهور و یا صدمه وارد کردن یک تعدادی سیاسی باشد اما این عارضه ها به کل نظام و انقلاب صدمه وارد می کند. به صورت کلی خدماتی توسط دولت و مجلس انجام شده هست اما همچنان مشکلاتی باقی هست. باید در پشت تریبون ها حقیقت ها به مردم گفته گردد؛ نه اینکه سیاه نمایی اتفاق بیفتد.

وی در انتهاء اظهار کرد: سخنرانان باید در کنار تصریح درس های واقعه کربلا به مبحث وحدت و انسجام و تساوی تاکید دارا باشند.

انتهای پیام