بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از طریق پیامی ویدئویی در شبکه توییتر به اقدامات و تمهیدات دونالد ترامپ در مقابله با همه گیری کرونا انتقاد کرد.   وی در انتقاد از رییس جمهوری آمریکا گفت: ترامپ اقدامات کافی برای مهار انجام نداده است. حقیقت ناراحت کننده این است که ترامپ آمریکایی‌ها […]

بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از طریق پیامی ویدئویی در شبکه توییتر به اقدامات و تمهیدات دونالد ترامپ در مقابله با همه گیری کرونا انتقاد کرد.  
وی در انتقاد از رییس جمهوری آمریکا گفت: ترامپ اقدامات کافی برای مهار انجام نداده است. حقیقت ناراحت کننده این است که ترامپ آمریکایی‌ها را در معرض این خطر قرار داده و آسیب پذیر کرده است.  

نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در ادامه افزود: وی (ترامپ) هشدارهای کارشناسان بهداشت و آژانس های اطلاعاتی را نادیده گرفت و به جای آن اعتماد رهبران چین را جلب کرد و ما هم اکنون بهای آن را پرداخت می‌کنیم.  

معاون باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا اظهار کرد که دولت ترامپ آمادگی آمریکا برای مواجهه همه گیری کاهش داده است.  

بایدن همچنین در انتقاد از اقدامات چین در برابر کرونا گفت: چین در حال سانسور تحقیقات در مورد بیماری کووید ۱۹ است و این اقدامات شکست ویروس کرونا برای بقیه ما را سخت‌تر می‌کند.  

پس از انصراف برنی سندرز سناتور سوسیال دموکرات، جو بایدن معاون اول باراک اوباما به طور رسمی تنها نامزد دموکرات‌ها شد و حمایت باراک اوباما رییس جمهوری سابق و دیگر داوطلبان دموکرات انصراف داده، برخوردار شد.  

انتخابات مقدماتی آمریکا با توجه به گسترش ویروس کرونا در این کشور با موانع جدی مواجه شده است اما قرار است کنوانسیون ملی دموکرات‌ها و جمهوریخواهان برای تعیین نامزد نهایی دو حزب در ماه ژوئن ( خرداد) برگزار شود.  

با اعلام نامزد نهایی دو حزب، رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری وارد مرحله جدی خواهد شد و دو رقیب اصلی از دو حزب سوم نوامبر (۱۳ آبان) برای تصدی کرسی ریاست جمهوری مبارزه خواهند کرد.