سریال «زوج یا فرد» یکی از محبوب‌ترین سریال‌های نوروز تلویزیون در نوروز ۹۸ بود. به تازگی پخش این سریال به پایان رسیده و با توجه به موفقیت این سریال در جذب مخاطبان، خبرنگار برنا با برخی از بازیگران «زوج یا فرد» گفت‌وگویی داشته است که در زیر می‌خوانید؛ همکاری با مهران مهام همیشه اتفاق خوبی […]

سریال «زوج یا فرد» یکی از محبوب‌ترین سریال‌های نوروز تلویزیون در نوروز ۹۸ بود. به تازگی پخش این سریال به پایان رسیده و با توجه به موفقیت این سریال در جذب مخاطبان، خبرنگار برنا با برخی از بازیگران «زوج یا فرد» گفت‌وگویی داشته است که در زیر می‌خوانید؛

همکاری با مهران مهام همیشه اتفاق خوبی است

سپند امیرسلیمانی، بازیگر سینما و تلویزیون، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا اظهار داشت: حدود ۲۰ سال است با مهران مهام کار می‌کنم و او یکی از بهترین تهیه‌کننده‌های تلویزیون است. مطمئناً برای هر بازیگر همکاری با تهیه‌کننده‌ای کاربلد یک اتفاق مثبت و خوب است که به همین دلیل من نیز از پیشنهاد مهام برای بازی در سریال «زوج یا فرد» استقبال کردم و در این اثر حاضر شدم.

امیرسلیمانی خاطرنشان کرد: متأسفانه در ایام نوروز مسافرت بودم و نتوانستم سریال «زوج یا فرد» را ببینم اما با بازخوردهایی که شاهد هستم کاملاً مشخص است که مردم این سریال را دوست داشتند.

وی افزود: در حال حاضر مشغول کار در هیچ پروژه‌ای نیستم. برنامه «خندوانه» نیز در فصل جدید اگر از حضور من استقبال کند من حتماً مایل به همکاری با این برنامه پر بیننده هستم. از طرف من هیچ مشکلی وجود ندارد و من قطعاً در برابر پیشنهاد حضور در «خندوانه» جواب مثبت خواهم داشت اما هنوز صحبتی برای ساخت فصل بعد این برنامه نشده و مشخص نیست که من در آن حضور دارم یا خیر.

«زوج یا فرد» تجربه متفاوتی برای من بود

مرجانه گلچین، بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: پیش از ساخت مجموعه تلویزیونی «زوج یا فرد» وقتی با قصه سریال آشنا شدم متوجه شدم مطمئناً سریال خوبی ساخته خواهد شد و در هنگام ساخت این اطمینان بیشتر شد اما وقتی امروز که پخش این اثر به پایان رسیده، بازخوردها را شاهد هستم می‌بینم سریال خیلی بیشتر از حد انتظار من دیده شده و مردم آن را دوست داشته‌اند و این برای من بهترین دستمزد است.

گلچین خاطرنشان کرد: وقتی پس از اتمام پخش سریال «زوج یا فرد» با همکارانم در این سریال دیدن کردم همه بابت این موفقیت به هم تبریک گفتیم و وقتی بازخوردها و صحبت‌های مردم درباره این سریال را می‌شنیدم متوجه شدم حتی بیشتر مخاطبان «زوج یا فرد» به ساخت این سریال در فصل دوم اصرار داشتند.

وی افزود: وقتی چنین بازخوردهایی را شاهد هستیم مطمئناً خستگی کار کردن در ایام نوروز از بین می‌رود و امروز خیلی خوشحالم که مردم سریال «زوج یا فرد» را دوست داشتند. همکاری با هنرمندانی که در این سریال حضور داشتند برای من بسیار خوشایند و جذاب بود و همچنین مهران مهام نیز از تهیه‌کننده‌های بسیار خوب تلویزیون است که با کمترین حاشیه و مشکلات سعی دارد اثرش را به بهترین شکل تولید کند. علیرضا نجف‌زاده نیز مطمئناً کارگردان آینده‌داری است که در آینده آثار موفق بیشتری از او را خواهیم دید.

این بازیگر در ادامه اظهار داشت: من در این سریال مثل اکثر آثاری که ایفای نقش کرده‌ام در یک فضای طنز ایفای نقش می‌کردم اما بازی در «زوج یا فرد» برای من تجربه جدیدی بود. با اینکه این سریال نیز طنز بود من نقش متفاوتی را توانستم ایفا کنم. در قسمتی از سریال هنگامی که من باید خود را درگیر قرص‌هایی که خورده‌ام نشان می‌دادم مرزی بین یک نقش جدی و طنز را باید در نظر می‌گرفتم و نقشم کاملاً در لبه تیغ این دو فضای متفاوت قرار می‌گرفت.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «نفس گرم» در ادامه گفت: سکانس‌هایی که در آن عدم هوشیاری خود را باید نشان می‌دادم لبه طنز و تراژدی داشت که خوشحالم کارگردان و همچنین مردم از بازی من راضی بودند و توانستم از پس ایفای این نقش برآیم. مطمئناً جدی شدن فضا و کاراکتر در حالیکه سریال یک اثر کاملاً طنز است به یکباره کار را برای بازیگر سخت‌تر می‌کند و این سختی یکی از جذابیت‌های بازی در سریال «زوج یا فرد» بود.

گلچین در پایان اظهار داشت: متأسفانه امسال با اتفاقات تلخی که برای مردم ایران در ایام نوروز رخ داد، عید به کام‌مان تلخ شد و وقتی تماس‌های متعددی از هموطنانم در شهرهای سیل‌زده داشتم و شنیدم از دیدن این سریال در دوران سختی که خانه و آرامش‌شان را از دست داده بودند لذت می‌بردند و این سریال به آنها کمک می‌کرد حداقل برای چند دقیقه دغدغه‌های خود را فراموش کنند بسیار خوشحال شدم و امیدوارم دیگر شاهد این اتفاقات تلخ در کشور نباشیم و همه عزیزانی که امروز درگیر این مشکلات شده‌اند خیلی زود به زندگی عادی خود برگردند و خسارات وارد شده نیز به زودی جبران شود. 

 

انتخاب من و دخترم در نقش مادربزرگ و نوه هوشمندانه بود

ناهید مسلمی، بازیگر تئاتر و تلویزیون، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا اظهار داشت: سال نو را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم، بسیار خوشحالم امسال با سریال «زوج یا فرد» مهمان خانه‌های مردم بودم و خوشحالی بیشتر من از این است که این سریال دیده شده است.

مسلمی خاطرنشان کرد: حضور در این سریال تجربه جالبی بود هر چند اولین بار  بود که با مهران مهام به عنوان تهیه‌کننده کار می‌کردم ولی دوست دارم باز هم با ایشان کار کنم. علیرضا نجف‌زاده، کارگردان این سریال بود که قبلا هم افتخار همکاری با وی را داشتم که در سریال «چاردیواری» در جایگاه دیگری بود اما در این سریال به عنوان کارگردان حضور داشت و کار خود را به بهترین شکل انجام داد.

وی افزود: خوشحالم با عوامل جدیدی در این سریال بودم. مهران غفوریان، یوسف تیموری، مرجانه گلچین و… خیلی در کنارشان حس خوبی داشتم. با هدایت هاشمی و دخترم شیدا خلیق هم قبلا کار کرده بودم که این تجربه به شکلی متفاوتی برای من یک کسب تجربه بزرگ به حساب می‌آید.

این بازیگر در ادامه گفت: من قبلا با شیدا خلیق در نقش مادر و دختر در تئاتر کار کردم، در تلویزیون و سینما همیشه مادر و دختر بودیم و در این کار نقش نوه من را بازی کرد و کمی سن من را بالا برده بودند که به نظر بیاید وی نوه من است و به نظرم انتخاب کارگردان و تهیه‌کننده درستی کرده بودند چراکه نزدیکی من و دخترم روابط ما را در فیلم طبیعی‌تر جلوه می‌دهد و ما با هم ارتباط خوبی توانستیم در این دو نقش برقرار کنیم.

وی در پایان درباره فعالیت‌های اخیر خود گفت و اظهار داشت: من برای بازی در یک نمایش تئاتر مشغول آماده شدن هستم که خرداد ماه قرار است اجرا شود و یک کار روسی است از الکسی اربوزف که هوشمند هنرکار و کاظم هژیر آزاد آن را کارگردانی می‌کنند.