سعید واقعی سرپرست بخشداری کوهسار سلماس در اظهار کرد و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه یکی از با اهمیت ترین پروژه هایی که برای نخستین بار همزمان با هفته دولت در بخش کوهسار بازنمایی گردید، پروژه پارک های روستایی بود، اظهار کرد: ایده این اقدام با ارزش توسط فرماندار شهرستان سلماس آقای […]

سعید واقعی سرپرست بخشداری کوهسار سلماس در اظهار کرد و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه یکی از با اهمیت ترین پروژه هایی که برای نخستین بار همزمان با هفته دولت در بخش کوهسار بازنمایی گردید، پروژه پارک های روستایی بود، اظهار کرد: ایده این اقدام با ارزش توسط فرماندار شهرستان سلماس آقای اصغری مطرح گردید و به دهیاران پیشنهاد گردید به سبب اهمیت گسترش نشاط در بین کودکان روستایی، احداث بوستان روستایی را در اولویت پروژه های عمرانی خود قرار دهند که در مرحله اول پنج پارک در این بخش بازنمایی و در مرحله بعد امید هست که این اقدام با ارزش دست کم در ۳۰ روستای دیگر این بخش عملی گردد.

سرپرست بخشداری کوهسار اضافه کرد: پارکهایی که در هفته دولت سال کنونی بازنمایی گردید دربردارنده پارک روستاهای داراب، اصلانیک، حقویران، علی بلاغ و کوزه رش بود که بسیار مورد استقبال کودکان این بخش جای گرفت.

واقعی با اشاره به سوءاستفاده از عکس ها بریده شده بازنمایی پارک کوزه رش اظهار کرد: احداث این پارک در نقطه صفر مرزی قابل تقدیر بوده و مورد استقبال اهالی و خصوصا کودکان روستا قرار گرفته بود، مرحله اول آن با حضور مسئولان شهرستان سلماس بازنمایی گردید که عده ای از مسئولان بصورت نمادین از لوازم ورزش صبحگاهی و بازی کودکان استفاده کردند.

  وی اضافه کرد: عملیات محوطه بازی به اتمام دست یافته هست و ظرف هفته آینده عملیات سنگ فرش محوطه و آب نمای پارک نیز به اتمام خواهد رسید.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، پارک روستای کوزه رش سلماس بعنوان یکی از ۵ پارکی هست که طی هفته دولت در بخش کوهسار سلماس در مساحتی به متراژ ۲۲۰۰ متر مربع احداث گردید و دربردارنده ملزومات کامل بازی کودکان، دستگاه های ورزش صبحگاهی و میز شطرنج هست.

بخش کوهسار در غرب شهرستان سلماس قرار گرفته که دربردارنده ۸۴ روستا هست. این بخش تمامی منطقه غرب شهرستان سلماس را دربردارنده می گردد و مرزی به طول ۸۵ کیلومتر با کشور ترکیه دارد که از منتهی الیه جنوب غربی شهرستان خوی تا منتهی الیه شمال غربی شهرستان ارومیه کشیده شده هست. مساحت این بخش ۱۲۸۵ کیلومتر مربع هست و بر طبق سرشماری عمومی نفوس ومسکن سال ۱۳۹۵ به تعداد جمعیتی بالغ بر ۲۷.۹۱۶  

 بخش کوهسار مشتمل بر سه دهستان شَناتال، چهریق و شپیران هست که ضریب محرومیت در دو دهستان شپیران و شنتال ۹ (بیشترین ضریب محرومیت) و در دهستان چهریق ۸ هست.

بخش کوهسار از لحاظ ابزارها زیرساختی در سال های موخر در مسیر توسعه قرار گرفته هست که نتیجه آن بازنمایی بیشتر از ۲۰ پروژه بالغ بر ۸ میلیارد ریال توسط دهیاری های این بخش در کنار بازنمایی پروژه های عمرانی ادارات خدمات رسان بود. 

انتهای پیام