یورو نیوز: چهار نفر به گناه دزدی سکه طلای یکصد کیلوگرمی از موزه برلین آلمان دستگیر گردیدند. دزدان در آن ماجرا که در مارس ۲۰۱۷ میلادی انجام شد، شبانه یک سکه طلا صد کیلوگرمی با اعتبار اسمی تقریبا یک میلیون دلار را از محفظه‌اش در موزه برلین دزدیدند.   پلیس می‌گوید این چهار نفر با استفاده […]

یورو نیوز: چهار نفر به گناه دزدی سکه طلای یکصد کیلوگرمی از موزه برلین آلمان دستگیر گردیدند. دزدان در آن ماجرا که در مارس ۲۰۱۷ میلادی انجام شد، شبانه یک سکه طلا صد کیلوگرمی با اعتبار اسمی تقریبا یک میلیون دلار را از محفظه‌اش در موزه برلین دزدیدند.

  پلیس می‌گوید این چهار نفر با استفاده از نردبان وارد محوطه موزه شده‌ بودند و با ایجاد یک محفظه کوچک در شیشه پشتی موزه، توانسته‌اند وارد محوطه گردند و در نهایت هم با یک فرغون (چرخ دستی) این سکه طلا را خارج کرده‌اند.

هرچند مسئولان موزه اعتبار آن‌را یک میلیون دلار اعلام کرده بودند.

پلیس می‌گوید دزدان سکه را آب کرده‌اند و آنان نتوانسته‌اند اصل سکه را پیدا نمایند. بجز سه سارق کلیدی که در این عملیات حضور داشته‌اند، یکی از نگهبانان موزه هم در این عملیات دست داشته و به دزدان کمک و راهنمایی داده هست که پلیس هر چهار نفر را دستگیر کرده هست.

رسانه‌های آلمان می‌گویند حکم این دزدان در نهایت سه سال و ۱۰ ماه زندان می باشد.