به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ، ریاست جمهور آمریکا این توئیت ها را بمناسبت سالگرد خشونت مرگباری که از سوی سفیدپوستان نژادپرست در شهر شارلوتزویل ویرجینیا به واقع شدن پیوست، منتشر نمود. ایوانکا ترامپ در توئیت خود درج کرد: یکسال پیش در شارلوتزویل ما […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ، ریاست جمهور آمریکا این توئیت ها را بمناسبت سالگرد خشونت مرگباری که از سوی سفیدپوستان نژادپرست در شهر شارلوتزویل ویرجینیا به واقع شدن پیوست، منتشر نمود.

ایوانکا ترامپ در توئیت خود درج کرد: یکسال پیش در شارلوتزویل ما شاهد نمایش زشت نفرت، نژادپرستی، تعصب و خشونت بودیم.

او بیان کرد: علی رغم آنکه آمریکایی ها از موهبت زندگی در کشوری حافظ آزادی حق آزادی بیان و تنوع عقیده بهره مند می باشند نباید هیچ جایی برای طرح نژادپرستی، پیروزی طلبی سفیدپوستان و نئونازیسم در کشور بزرگ ما وجود داشته باشد.

ایوانکا ترامپ در ادامه درج کرد: ما به جای آنکه با نفرت، نژادپرستی و خشونت یکدیگر را درهم بدریم توان داریم به هم امید ببخشیم، جامعه خود را تقویت نماییم و کوشش کنیم تا هر فرد آمریکایی از پتانسیل های کامل خود استفاده نمایند.

این توئیت ها در حالی از سوی دختر ترامپ منتشر شده اند که پدر او به سبب عدم محکوم نمودن خشونت های شارلوتزویل در اوائل کار، مورد انتقاد و سرزنش جای گرفت.

ترامپ در عکس العمل خود به این خشونت ها بیان کرد که هم در میان نژادپرستان و هم معترضان مخالفشان “اشخاص بسیار خوب” ترامپ در عکس العمل خود به این خشونت ها بیان کرد که هم در میان نژادپرستان و هم معترضان مخالفشان “اشخاص بسیار خوب” وجود دارند که این محکومیت های شدیدی بر علیه وی به دنبال داشت.

با این وجود ریاست جمهور آمریکا دو روز پس از ان به دنبال طوفانی از انتقادات اظهارنظرش را اصلاح کرد و اظهار کرد: نژادپرستی، شرارت بوده و افرادی که به نام آن خشونت به وجود می آورند مجرم و تبهکار می باشند که دربردارنده کوکلاس کلان، نئونازی ها و حامی های پیروزی سفیدپوستان و گروه های نفرت کانون دیگر می باشند.

روز شنبه خود ترامپ نیز توئیت هایی منتشر نموده و در آنان نژادپرستی را محکوم نمود.

ترامپ در یکی از این توئیت ها درج کرد: ما باید به عنوان یک ملت کنار هم باشیم. من تمامی انواع نژادپرستی و کارهای خشونت آمیز را محکوم می کنم. صلح برای همه آمریکایی ها!

انتهای پیام