عصرایران-  اوایل دهه ۹۰ میلادی دوران بسیار مهمی برای سدان های بزرگ و لوکس ژاپنی در بازار آمریکا بود. تویوتا با لکسس ال اس۴۰۰ وارد میدان شده بود که یک سر و گردن از همه رقبای خود بالاتر قرار داشت و در آن سمت میدان نیز نیسان برند اینفینتی را با یک سدان بزرگ مطرح […]

عصرایران-  اوایل دهه ۹۰ میلادی دوران بسیار مهمی برای سدان های بزرگ و لوکس ژاپنی در بازار آمریکا بود. تویوتا با لکسس ال اس۴۰۰ وارد میدان شده بود که یک سر و گردن از همه رقبای خود بالاتر قرار داشت و در آن سمت میدان نیز نیسان برند اینفینتی را با یک سدان بزرگ مطرح کرد. سدانی که Q45 نامگذاری شد. برخلاف محصول لکسس، کیو۴۵ به علت ظاهر عجیب و غریب خود نتوانست در فروش موفقیت چندانی داشته باشد. اما اکنون با گذشت چند دهه؛ این اینفینیتی جذابیت های پنهان خود را آشکار کرده و بیشتر از ال اس۴۰۰ موفق می تواند مخاطب را درگیر خطوط و زوایای خود کند.

لکسس ال اس۴۰۰ لکسس ال اس400

به تازگی یک نمونه از کیو۴۵ مدل ۱۹۹۲ وارد حراج و با ۲۷ هزار دلار به مالک جدید انتقال یافت. خودرو در وضعیت بسیار مطلوبی نگهداری شده و کیلومترشمار آن عدد واقعی ۱۴۱۶۰ کیلومتر را نشان می دهد.

در رابطه با پیشرانه باید به نمونه ۸ سیلندر ۴٫۵ لیتری با ۲۷۸ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۹۲ پوندفوت اشاره کنیم که برای آن زمان اعدادی چشمگیر بوده اند. این مجموعه با جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده که با محور عقب در ارتباط است.

از ویژگی های خودرو می توان به ترمز ای بی اس، سیستم دیسکی در تمام چرخ ها، تنظیم ۸ جهته صندلی راننده (۴ جهت آن الکتریکی است)، تنظیم ۲ جهته صندلی سرنشین جلو، سانروف الکتریکی، سیستم تهویه اتوماتیک، آنتن برقی، کروز کنترل با کنترل فرمان، صندوق الکتریکی، درب باک ریموت، فرمان تلسکوپی برقی، پاور ویندوز جلو و عقب، ایربگ، آینه های جانبی با گرم کن و … اشاره کرد.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

*بلک اس؛ هیولای اینفینیتی به خیابان ها می آید!(+تصاویر) *اینفینیتی کیو اکس۵۰ مدل ۲۰۲۱؛ شاسی بلند اسپرت با یک کابین لوکس (+عکس) *اینفینیتی کیو اکس۸۰؛ شاسی بلند لوکس ۲۰۲۱ با طراحی متفاوت(+تصاویر) *اینفینیتی QX55 مدل ۲۰۲۲؛ کراس اوور لوکس با پیشرانه ۲۷۰ اسب بخاری(+عکس)