به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، «خبرآنلاین» درج کرد: کشورهای اطراف ایران، مهمترین مقاصد ایرانیان برای خرید خانه هاست. وی با تاکید بر اینکه طرفین با آگاهی از این نکته، کوشش دارند شرایطی را برای خرید ملک ایرانیان مهیا کنند اما هموطنان باید مراقبتی جدی در این حوزه به عمل بیاورند. مصطفی قلی خسروی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، «خبرآنلاین» درج کرد: کشورهای اطراف ایران، مهمترین مقاصد ایرانیان برای خرید خانه هاست.

وی با تاکید بر اینکه طرفین با آگاهی از این نکته، کوشش دارند شرایطی را برای خرید ملک ایرانیان مهیا کنند اما هموطنان باید مراقبتی جدی در این حوزه به عمل بیاورند.

مصطفی قلی خسروی در توضیح این مطلب اضافه کرد: در داخل کشور آگهی های بسیاری با هدف ترغیب ایرانیان به خرید ملک در خارج از کشور انتشار می یابد اما نکته با اهمیت این هست که فعالیت برای فروش خانه به ایرانیان در خارج از کشور غیر مجاز هست و مشاوران املاکی که دارای جواز اکتساب و پروانه فعالیت هستند، چنین اقدامی را توان ندارند انجام دهند.

وی با بیان اینکه از اوائل سال جاری تا به حال ایرانی ها ۸۰۰۰ واحد مسکونی در ازمیر خریداری کرده اند، اضافه کرد: من اعتقاد دارم که این وضع برای کشور ما مصیبت هست چون که علی رغم احتیاج ما به سرمایه ها بعضی برای خرید خانه سرمایه های ارزی را از کشور خارج می کنند.

او در توضیح علل استقبال ایرانیان از خرید ملک در خارج اظهار کرد: نکته مهمی در این حوزه وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

وی در توضیح این مطلب دنبال کرد: به عبارت دیگر ارزان تر بودن نرخ ملک در خارج از ایران نسبت به داخل ایران خصوصا تهران، بعضی را به این نتیجه می رساند که خوب تر هست در خارج از کشور ملکی بخرند. در واقع خرید ملک در خارج از ایران بسیار سهل تر از خرید ملک در منطقه های گران نرخ تهران هست.

ریاست اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: البته باید توجه داشت زیادی از خریداران خانه در خارج از ایران با پوچ بودن ادعاها در مورد تبعات مثبت خرید ملک روبه رو می شوند، در عین حال پیش تر نیز کسادی بازار مسکن دوبی زیادی از ایرانیانی که در این بخش سرمایه گذاری کردند را متضرر کرد.

خرید ملک در داخل کشور اقدامی در زمینه توسعه اقتصاد ملی هست چون که ملک را نه مثل ارز و نه مثل طلا نمی شود از کشور خارج کرد و در عین حال رونق خانه سازی صدها رشته صنعتی را تحرک بخشیده و اشتغالزایی را در کشور افزایش می دهد.

در عین حال باید توجه داشت که سازندگان مسکن در کشورهای هدف ایرانیان در زمینه ایجاد جذابیت، اقداماتی را در دستور کار قرار می دهند و لازم هست در ایران نیز سازندگان به این با اهمیت توجه نمایند.

انتهای پیام