دکتر اسفندیار حسنی  مقدم امروز یکم مرداد ماه در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به میزان تخصیص آب استان اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیارد متر مکعب تخصیص آب لرستان است و نیاز استان به تخصیص آب حدود دو تا سه میلیاردمتر مکعب آب است. وی بیان کرد: انتظار […]

دکتر اسفندیار حسنی  مقدم امروز یکم مرداد ماه در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به میزان تخصیص آب استان اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیارد متر مکعب تخصیص آب لرستان است و نیاز استان به تخصیص آب حدود دو تا سه میلیاردمتر مکعب آب است.

وی بیان کرد: انتظار از مدیران استان مرتبط آب از جمله آب منطقه‌ای، آبفا و مجمع نمایندگان استان این است که همدل، همراه و هماهنگ پیگیری لازم جهت تخصیص و برداشت آب از روان آب‌های استان  را در دستور کار قرار دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: تخصیص آب یکی از راه‌های توسعه استان بوده و این مهم با هم‌افزایی دستگاه‌های متولی امکان پذیر است.

حسنی مقدم افزود: با آبی کردن یکصد هزار هکتار از اراضی دیم استان ۲۰۰ هزار شغل در استان ایجاد می‌شود.

وی گفت: عبور از کشاورزی معیشتی و رسیدن به کشاورزی صنعتی با توجه به منابع آبی استان و تغییر الگوی کشت ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکید کرد: باید به دنبال کشت محصولاتی باشیم که مصرف آب کمتر و درآمد اقتصادی بالاتریبرای بهره‌برداران داشته باشد.

انتهای پیام