به گزارش خبرنما به نقل از سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  مستند زنده باد خلیج فارس؛ دختر دریا (Long Live Persian Gulf: The Girl of the Sea) به کارگردانی حسام شهسواری محصول سال ۲۰۱۷ شبکه پرستی وی است و به معرفی زهرا سالاریه اولین دختر دریانورد ایران و خاورمیانه می پردازد. این مستند داستان […]

به گزارش خبرنما به نقل از سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛  مستند زنده باد خلیج فارس؛ دختر دریا (Long Live Persian Gulf: The Girl of the Sea) به کارگردانی حسام شهسواری محصول سال ۲۰۱۷ شبکه پرستی وی است و به معرفی زهرا سالاریه اولین دختر دریانورد ایران و خاورمیانه می پردازد.

این مستند داستان زندگی و فعالیت های زهرا سالاریه اولین دختر دریانورد ایران و خاورمیانه را روایت می کند و خلاقیت های این دختر تلاشگر را به تصویر می کشد.

این اثر به گفت و گو با زهرا سالاریه متولد ۱۳۶۵ می پردازد که در ۱۳ سالگی به دلیل مشکلات ایجاد شده برای خانواده اش تصمیم می گیرد تا یاری رسان پدرش باشد و علی رغم مخالفت پدر علاوه بر مدرسه در کارگاه خیاطی مشغول به کار می شود.

زهرا سالاریه با طراحی جلیقه نجات و کسب ایزو در این زمینه به اداره کارگاه خود پرداخته و از همین جا با دنیای دریانوردی آشنا می شود و با غلبه بر همه مشکلات و محدودیت ها به فعالیت گسترده در این زمینه مشغول است.

مستند «زنده باد خلیج فارس: دختر دریا» دوشنبه ۹ اردیبهشت ماه ساعت ۰۵:۰۰ به وقت تهران به مدت ۲۵ دقیقه روی آنتن پرس تی وی می رود و تکرار آن در چهار نوبت ۱۰:۰۰، ۱۶:۰۰، ۲۲:۰۰ و ۰۲:۰۰ پخش خواهد شد.