عصرایران- گروه خودروسازی چانگان به تازگی از یک مینی ون الکتریکی با نام “اوشان الکتریکی” رونمایی کرده که در مرحله اول این محصول برای بازار چین ارائه و فروش آن از ۴  می(۱۵ اردیبهشت) آغاز می شود. قیمت پایه این خودرو ۲۳۷۰۰ دلار است. با توجه به کلاس تولیدی خودرو به عنوان یک مینی ون؛ […]

عصرایران- گروه خودروسازی چانگان به تازگی از یک مینی ون الکتریکی با نام “اوشان الکتریکی” رونمایی کرده که در مرحله اول این محصول برای بازار چین ارائه و فروش آن از ۴  می(۱۵ اردیبهشت) آغاز می شود. قیمت پایه این خودرو ۲۳۷۰۰ دلار است.

با توجه به کلاس تولیدی خودرو به عنوان یک مینی ون؛ از منظر طراحی شباهت های زیادی با محصولات دیگر کمپانی ها وجود دارد اما به هر ترتیب حاصل کار یک خودروی جذاب و کم نقص به نظر می رسد.

این خودرو ۴۸۴۰ میلیمتر در طول، ۱۸۶۰ میلیمتر در عرض و ۱۸۴۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته و فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۸۲۰ میلیمتر است.

فضای داخل کابین نیز طراحی بسیار مناسبی دارد و در تولید آن از مواد اولیه باکیفیت استفاده شده است. الگوی جانمایی صندلی ۲+۲+۴ است. نمایشگر  لمسی ۱۰ اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و دوربین های محیطی، نمایشگر دیجیتال آمپر، شارژر بی سیم، وای فای داخلی، درب کناری الکتریکی، سانروف پانورامیک(هنوز بطور رسمی تایید نشده)، تنظیم الکتریکی ۶ جهته صندلی راننده، گرم کن صندلی و… از جمله امکانات کابین هستند.

اوشان جدید در بخش پیشرانه از موتور الکتریکی ۱۲۲ اسب بخاری با باتری ۵۷٫۹ کیلووات ساعت لیتیوم-یون استفاده می کند. برد حرکتی این خودرو در وضعیت شارژ کامل باتری برابر با ۴۰۰ کیلومتر گزارش شده است.

ترمز ای بی اس، کنترل پایداری الکترونیکی، سنسور دنده عقب، ترمز دستی الکترونیک، سنسور نمایش فشار باد لاستیک ها و … از حمله ویژگی های دیگر اوشان است.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: معرفی شاسی بلند جدید از چانگان (+فیلم و تصاویر) معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری چانگان(+تصاویر) سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد!(+فیلم و تصاویر)