به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در پایان رقابت‌های دور مقدماتی که با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر رنکینگ در ۴ وزن المپیکی مردان و ۴ وزن المپیکی زنان برگزار شد. *وزن ۵۸- کیلوگرم:هادی پور اولین تکواندوکار ایران در المپیک توکیو آرمین هادی پور با توجه به جایگاه چهارمی رنکینگ پیش از این رقابت ها […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در پایان رقابت‌های دور مقدماتی که با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر رنکینگ در ۴ وزن المپیکی مردان و ۴ وزن المپیکی زنان برگزار شد.

*وزن ۵۸- کیلوگرم:هادی پور اولین تکواندوکار ایران در المپیک توکیو

آرمین هادی پور با توجه به جایگاه چهارمی رنکینگ پیش از این رقابت ها صعود خود را تا حد زیادی قطعی کرده بود، در این مسابقات نیز به رده بندی رسید و با توجه به وضعیت امتیازات رنکینگ بدون احتساب امتیاز احتمالی مدال برنز، موفق به کسب اولین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای ایران شد و ماموریت خود را پس از حضور در چند مرحله حضور در رقابت های مختلف برای کسب سهمیه المپیک با موفقیت به پایان رساند. هادی پور برای کسب مدال برنز با “گئورگی پوپوف” از روسیه دیدار می کند.

* وزن ۶۸- کیلوگرم: برنز میرهاشم تنها راه المپیکی شدن

اما در وزن ۶۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی که با توجه به کارشکنی انگلیسی ها در دادن ویزا برای حضور در رقابت های جهانی، امتیاز رنکینگ این مسابقات را از دست داده بود در ادامه در رقابت های گرندپری ایتالیا و چین و یونیورسیاد ایتالیا با کسب ۳ مدال طلا خوش درخشید و خود را به رده هفتم رنکینگ رساند.

پیش از این تنها راه کسب سهمیه المپیک برای میرهاشم صعود به فینال گرندپری مسکو بود اما با توجه به شکست برخی چهره های مطرح این وزن، اگر چه میرهاشم حسینی در ثانیه های پایانی مبارزه در نیمه نهایی مقابل” دای هون لی” کره ای و نفر اول رنکینگ نتوانست به فینال برسد اما بررسی امتیازات تکواندوکاران برتر این وزن در رنکینگ نشان می دهد در صورتیکه میرهاشم حسینی در دیدار رده بندی امروز(شنبه) موفق به شکست حریف و کسب مدال برنز شود ۲۸/۸۰ امتیاز دیگر می گیرد و با حضور در جمع ۵ نفر برتر رنکینگ به سهمیه المپیک در این وزن خواهد رسید.حسینی برای کسب مدال برنز با “شوای ژائو” چینی مبارزه می کند.

سروش احمدی دیگر نماینده ایران در این وزن بود که پیش از این مسابقات دوازدهم رنکینگ بود و با حدف از رقابت ها شانس رسیدن به المپیک را از دست داد.

*وزن۸۰+ کیلوگرم: مردانی فقط با طلای مسکو به توکیو می رسد

اما نماینده ایران در آخرین وزن المپیکی سجاد مردانی کاپیتان با تجربه تیم ملی بود که پیش از گرندپری مسکو در جایگاه هفتم رنکینگ قرار داشت و با احتساب امتیاز رقبا تنها شانس المپیکی شدن او از طریق رنکینگ کسب مدال طلای این رقابت ها در حضور بزرگان و عنوان داران این وزن بود.

دارنده مدال نقره جهان۲۰۱۳ در مسکو خوش درخشید و با شکست عنوان دارانی همچون کارلوس سانتسورس نفر دوم جهان۲۰۱۹ از مکزیک، رافائل آلبا دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۹ از کوبا و در نیمه نهایی با پیروزی بزرگ مقابل رادیک عیسی یف دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ از آذربایجان موفق شد راهی فینال شود.

مردانی برای کسب مدال طلای گرندپری مسکو و سهمیه المپیک باید در فینال برابر “کیو دون این” از کره جنوبی به برتری برسد.

مردانی در صورتیکه نتواند از طریق رنکینگ به سهمیه برسد این شانس را دارد تا با حضور در فینال گرنداسلم شانس خود را برای رسیدن به سهمیه المپیک بیازماید.

تیم ملی مردان ایران در وزن ۸۰- کیلوگرم با توجه به نداشتن چهره مدعی، از ابتدا برنامه ای در این وزن نداشت و نماینده ای در وزن ۸۰- کیلوگرم در المپیک نخواهد داشت.

تیم ملی زنان ایران نیز در هیچ کدام از ۴ وزن المپیک نماینده ای در بین ۱۶ نفر برتر رنکینگ نداشت و باید از طریق رقابت های قاره ای بدنبال کسب سهمیه المپیک باشد.

انتهای پیام