به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، از ساعت ۲۲:۴۰ جمعه شب ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸، در فینال رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰ قاره اروپا، تیم‌ ملی والیبال فرانسه توانست با درخشش نفراتی چون “اروین انگاپت” در شهر برلین، میزبان خود تیم ملی آلمان را در بازی فینال سه بر صفر شکست داده و‌ مقتدرانه […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، از ساعت ۲۲:۴۰ جمعه شب ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸، در فینال رقابت‌های والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰ قاره اروپا، تیم‌ ملی والیبال فرانسه توانست با درخشش نفراتی چون “اروین انگاپت” در شهر برلین، میزبان خود تیم ملی آلمان را در بازی فینال سه بر صفر شکست داده و‌ مقتدرانه جواز حضور در بازی‌های المپیک توکیو را کسب کند.

در این دیدار حساس، شاگردان تیلیه در تیم‌ملی فرانسه با عملکردی فوق‌العاده در سرویس و کارهای سرعتی، دریافت و دفاع وسط میزبان را مقابل هواداران آلمانی بارها و بارها از ابتدای ست اول تا انتهای ست سوم جا گذاشتند تا نهایتا سه بر صفر برنده این دیدار شوند.

در ست سوم این بازی البته آلمانی‌ها روند بهتری در حمله داشتند و تا امتیاز ۲۳ با مهمان قدرتمند خود مساوی پیش رفتند، اما نهایتا “اروین انگاپت” ستاره بی چون و‌ چرای این بازی، با یک امتیاز آبشار و یک امتیاز سرویس فرانسه را ۲۵ – ۲۳ به برتری رساند تا جواز حضور در المپیک را برای خروس‌ها صادر کند.

نتایج سه ست این بازی به شرح زیر رقم خورد:
ست اول: ۲۵ – ۲۰ فرانسه
ست دوم: ۲۵ – ۲۰ فرانسه
ست سوم: ۲۵ – ۲۳ فرانسه
به این ترتیب تیم ملی والیبال آلمانی در میان هواداران پر شور خود، بعد از چهار سال بار دیگر در خانه از صعود به بازی‌های المپیک بازماند.

در پایان این بازی، گروزر پشت خط زن تیم ملی آلمان با کسب ۲۰ پوئن امتیاز آورترین بازیکن زمین شد اما با این حال درخشش او نیز برای متوقف کردن خروس‌ها و صعود ژرمن‌ها به المپیک ۲۰۲۰ توکیو کافی نبود.

همچنین پیش از این تیم‌های ژاپن (به عنوان میزبان)، برزیل و آرژانتین از آمریکای جنوبی، آمریکا از آمریکای شمالی، ایتالیا، لهستان و روسیه از اروپا و تیم ملی تونس از آفریقا جواز حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرده بودند. به این ترتیب تنها ۳ سهمیه دیگر باقی است که طی روزهای آینده و از طریق بازی‌های انتخابی قاره‌ای، در قاره‌های آسیا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام