به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اگر چه باراک اوباما، ریاست جمهوری پیشین آمریکا در سخنرانی های خودش کوشش می نماید تا مستقیما نامی از دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا دوئل، اما میتوان اظهارات وی را انتقادی تماما مستقیم به ریاست ترامپ دانست. او اظهار کرد “شخصیت کشور ما […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اگر چه باراک اوباما، ریاست جمهوری پیشین آمریکا در سخنرانی های خودش کوشش می نماید تا مستقیما نامی از دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا دوئل، اما میتوان اظهارات وی را انتقادی تماما مستقیم به ریاست ترامپ دانست. او اظهار کرد “شخصیت کشور ما در نخستین انتخابات کنگره” از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ ” او اظهار کرد “شخصیت کشور ما در نخستین انتخابات کنگره” از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ “به رای گذاشته شده هست.”

“او علاوه بر این به سخنی از ترامپ اشاره نمود که بیان کرد پیش از انتخابات ماه نوامبر کاهش مالیاتی را تصویب می کند. او پس از آن به حامیانش اظهار کرد: کنگره در پیش از انتخابات در تعطیلات حضور دارد! او اینها را سر هم کرده هست!

او پس از آن به حامیانش اظهار کرد: کنگره در پیش از انتخابات در تعطیلات حضور دارد! او اینها را سر هم کرده هست!اوباما علاوه بر این تاکید کرد تمام آنچه که خودش گفته هست، قابل ارزیابی هست. سخنرانی های اوباما با هدف ترغیب مردم میشیگان و ویسکانسین به پشتیبانی از نامزدهای دموکرات انجام گردید. در حالی که ترامپ بعضا هدف انتقادات او قرار می گیرد اما او جمهوری خواهان را هم بی نصیب نگذاشت. اوباما اظهار کرد، آنان کذب بیان می کنند که قصدشان پشتیبانی از مردم هست؛ آن هم در شرایطی که برای کنسل قانون بهداشت و معالجه مقرون به صرفه، کوشش می نمایند.

ریاست جمهوری پیشین آمریکا اظهار کرد: آنچه ما قبل تر در طول حیاتمان ندیده بودیم، سیاستمدارانی هست که آشکارا، بارها، به شکل بدی و بی شرمانه کذب بیان می کنند. آنان همه چیزها را سرهم بندی می کنند. بالا را پایین بیان می کنند؛ سیاه را سفید بیان می کنند. این کاری هست که فرماندار شما با تبلیغات انجام می دهد و همه چیز را سرهم بندی می کند.

اشاره اوباما به اسکات واکر، فرماندار جمهوری خواه ویسکانسین بود که تاکید دارد قصد نگه داشتن قانون بهداشت و معالجه را برای اقشار خاصی دارد. اظهارات واکر از سوی تونی اورز دموکرات به چالش کشیده شده هست. اوباما در میشیگان هم با استفاده از مبحث سرور ایمیل های شخصی هیلاری کلینتون، جمهوری خواهان را به کوشش برای “ترساندن مردم پیش از هر انتخابات” اوباما در میشیگان هم با استفاده از مبحث سرور ایمیل های شخصی هیلاری کلینتون، جمهوری خواهان را به کوشش برای “ترساندن مردم پیش از هر انتخابات” متهم نمود و علاوه بر این اظهارات ترامپ در مورد اینکه چینی ها از تلفن همراه او جاسوسی می کنند، مورد تمسخر قرار داد.

اوباما اظهار کرد: در انتخابات قبلی، مسئله ایمیل های هیلاری بود. این ترسناک هست. آنان اهمیتی برای ایمیل ها قائل نیستند و شما می دانید چرا؟ چون اگر اینطور بود، آنان الان هم باید قویا اعتراض می کردند که چینی ها در حال شنود آیفون ریاست جمهوری می باشند که در ماشین گلف جا گذاشته هست.

او در مثال دیگری از تاکتیک های رعب و وحشت جمهوری خواهان به حرکت کاروانی از مهاجران آمریکای مرکزی اشاره نمود. اوباما اظهار کرد: جدیدترین مورد این هست که آنان کوشش می نمایند تا همه از یک مشت مهاجر فقیر و گرسنه از هزاران مایل دورتر بترسند. این به با اهمیت ترین چیز در انتخابات مبدل شده هست؛ نه مسئله بهداشت و معالجه یا بازنشستگی یا حتی بازسازی جاده ها و پل ها و اشتغال.

انتهای پیام