به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از راشاتودی، پوتین با بیان اینکه این کار آمریکا برایش عواقبی خواهد داشت و به سلطه دلار عارضه می زند اضافه کرد: به نظر می آید که شرکای آمریکایی مان در حال انجام اشتباه استراتژیکی می باشند. وی استفاده ابزاری از دلار توسط واشنگتن را عاملی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از راشاتودی، پوتین با بیان اینکه این کار آمریکا برایش عواقبی خواهد داشت و به سلطه دلار عارضه می زند اضافه کرد: به نظر می آید که شرکای آمریکایی مان در حال انجام اشتباه استراتژیکی می باشند. وی استفاده ابزاری از دلار توسط واشنگتن را عاملی برای کاهش اعتماد کشورها به دلار و نظام مالی آمریکا دانست.

روسیه جدیدا به سمت کاهش قسمت دلار از اقتصاد خود حرکت کرده هست. اندری کاستین- مدیرعامل بانک “وت ب” اندری کاستین- مدیرعامل بانک “وت ب” روسیه اظهار کرد: در ماه های موخر در پی تشدید تحریم های آمریکا، بحث پاکسازی اقتصاد روسیه از دلار جدی تر گرفته شده هست. قبل تر در ماه می سال کنونی پوتین بیان کرد روسیه دیگر توان ندارد به نظام مالی مبتنی بر دلار اعتماد نماید چون که آمریکا با وضعیت تحریم های یکجانبه، قوانین سازمان تجارت جهانی را نادیده گرفته هست. پوتین بیان کرد که سلطه دلار بر نظام مالی جهان، پرخطر و ناایمن هست.

دولت روسیه گفته هست در پی کنار گذاشتن کامل دلار از اقتصاد این کشور نیست اما به تدریج وابستگی خود را به دلار کاهش می دهد.

انتهای پیام