روزنامه ایران درج کرد: در حالی که پیشینه مبارزات انقلابی آیت‌الله مصباح یزدی با رژیم شاهنشاهی در سال‌های گذشته به طور مستمر محل بحث و اختلاف منتقدان و قبول کنندگان او بوده، شبکه «پویا» (شبکه مخصوص کودکان) بمناسبت سالروز ولادت این چهره روحانی انیمیشنی در مورد او پخش کرد. این کارتون که۱۱ بهمن ماه در […]

روزنامه ایران درج کرد: در حالی که پیشینه مبارزات انقلابی آیت‌الله مصباح یزدی با رژیم شاهنشاهی در سال‌های گذشته به طور مستمر محل بحث و اختلاف منتقدان و قبول کنندگان او بوده، شبکه «پویا» (شبکه مخصوص کودکان) بمناسبت سالروز ولادت این چهره روحانی انیمیشنی در مورد او پخش کرد.

این کارتون که۱۱ بهمن ماه در شبکه پویا پخش گردید، به زندگی «یک پسر نازنین به نام محمدتقی» می‌پردازد که در شهر یزد «هر روز در کوچه و خیابان زورگویی پادشاه به مردم را می‌دید و غصه می‌خورد.»

» » این انیمیشن با اشاره به اینکه «آقامحمد تقی به قولش عمل کرد و به حوزه علمیه شهر قم رفت» مدعی شد که «یکی از معلمان خوب او امام خمینی بود… آقامحمد تقی عاشق امام خمینی گردید و سال‌ها سر کلاس درس وی شرکت نمود تا چیزهای بیشتری یاد بگیرد.

آقامحمد تقی حرف‌های امام خمینی را خوب یاد می‌گرفت و روی کاغذ می‌نوشت و یواکشی به بقیه مردم می‌داد تا آنها هم حرف‌های امام را بخوانند و یاد دریافت کنند. گاهی هم برای مردم سخنرانی می‌کرد و از زورگویی‌های رضاشاه و پسرش برای مردم تشریح می‌کرد…این طور بود که مردم به فرمان امام خمینی به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات کردند.»