حسین امیری در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت ۵ پاراتیراندازی که موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو شده‌اند، اظهار کرد: هر ۵ تیرانداز حاضر در اردوی آمادگی بازی‌های پارالمپیک توکیو از نظر رکوردی شرایط قابل قبول و خوبی دارند و در این دوره برخلاف دوره‌های قبل کمتر با مسائل حاشیه‌ای روبرو هستیم. وی درباره […]

حسین امیری در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت ۵ پاراتیراندازی که موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو شده‌اند، اظهار کرد: هر ۵ تیرانداز حاضر در اردوی آمادگی بازی‌های پارالمپیک توکیو از نظر رکوردی شرایط قابل قبول و خوبی دارند و در این دوره برخلاف دوره‌های قبل کمتر با مسائل حاشیه‌ای روبرو هستیم.

وی درباره علت عدم برپایی اردوی تیراندازان معلول در کیش گفت: به خاطر محدود بودن تجهیزات و امکانات تیراندازی در کیش از کمیته ملی پارالمپیک درخواست کردیم که اردوی پنج تیرانداز پارالمپیکی در محل فدراسیون و استادیوم آزادی برگزار شود تا مشکلی برای آماده‌سازی ورزشکاران بویژه در ۵۰ متر خفیف نداشته باشیم.

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی همچنین پیرامون این پرسش که چقدر مسائل و مشکلاتی که در گذشته گریبانگیر تیم تیراندازی بود مرتفع شده است، افزود: با توجه به این که یکسال و اندی از تیم تیراندازی معلولان دور بودم، الان شرایط راضی‌کننده است و تمام تیراندازان تلاش می‌کنند تا بهترین نتیجه را در توکیو کسب کنند. البته طی چند ماهی که دوباره سرمربی تیم ملی شدم، سعی کردم روحیه جنگندگی و خودباوری را به تیم بازگردانم. در حال حاضر نیز فکر می‌کنم ارتباط خوبی بین ورزشکار و کادر فنی ایجاد شده و دیگر مشکل خاصی وجود ندارد.

امیری در خصوص وضعیت ساره جوانمردی و امکان پیگیری تمریناتش با مربی دیگر، گفت: از زمانی که اردوها به صورت متمرکز در محل فدراسیون برگزار می‌شود جوانمردی نیز در کنار سایر تیراندازان تمرینات خود را پیگیری می‌کند و از نظر رکوردی شرایط بسیار خوبی دارد. ادامه فعالیت وی با یک مربی دیگر زمانی مطرح بود که جوانمردی از نظر روحیه جنگندگی تا حدودی افت پیدا کرده بود و همین مساله سبب تغییر رنگ مدال او از طلا به نقره در مسابقات جهانی استرالیا شد. در حال حاضر مشکل خاصی ندارد و تلاش بر این است که در توکیو دوباره بهترین عملکرد را داشته باشد.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی چند مدال را در توکیو دارید، اظهار کرد: در تیراندازی هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست، اما این امیدواری وجود دارد که در توکیو بهترین عملکرد را نسبت به دوره قبل داشته باشیم.

انتهای پیام