خبرآنلاین: معاون پارلمانی رئیس‎جمهور اظهار کرد: اگر ما به اصول دموکراسی معتقدیم، با یک روش دموکراتیک، تصویب لوایح مربوط به اف ای تی اف در مجلس انجام گردید. اگر به مسائل امنیتی کشور می اندیشیم، شورای عالی امنیت ملی در مورد مبحث اظهارنظر کرد. حسینعلی امیری در مورد این موضع کریمی قدوسی که گفته «۵۰ […]

خبرآنلاین: معاون پارلمانی رئیس‎جمهور اظهار کرد: اگر ما به اصول دموکراسی معتقدیم، با یک روش دموکراتیک، تصویب لوایح مربوط به اف ای تی اف در مجلس انجام گردید. اگر به مسائل امنیتی کشور می اندیشیم، شورای عالی امنیت ملی در مورد مبحث اظهارنظر کرد.

حسینعلی امیری در مورد این موضع کریمی قدوسی که گفته «۵۰ درصد نمایندگان مجلس دنبال فروپاشی نظام هستند» اظهار کرد: تایید صلاحیت نمایندگان مجلس از طریق شورای محترم نگهبان انجام می گردد. این شورا در یک روال دقیق صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های متفاوت درمورد صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس به شورای نگهبان استعلام می دهند، در نهایت در کمیته‌های کارشناسی و پس از آن صحن شورای نگهبان صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و اعلام نظر می گردد. این {صحبتی} که آقای کریمی قدوسی گفتند، خوب هست شورای محترم نگهبان در مورد مبحث توضیح بدهد تا مشخص گردد بیّنه آقای کریمی قدوسی چیست و شورای نگهبان از اینکه چنین اشخاص را تأیید صلاحیت کرده، چه تدافعی دارد؟

این {صحبتی} که آقای کریمی قدوسی گفتند، خوب هست شورای محترم نگهبان در مورد مبحث توضیح بدهد تا مشخص گردد بیّنه آقای کریمی قدوسی چیست و شورای نگهبان از اینکه چنین اشخاص را تأیید صلاحیت کرده، چه تدافعی دارد؟معاون پارلمانی ریاست جمهور یادآور گردید: مناسب‌ترین مرجع برای پاسخگویی به این ادعای آقای کریمی قدوسی، سخنگوی شورای‌ نگهبان هست. سفارش می کنم قطعا از آقای دکتر کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان سئوال گردد، او قطعا پاسخش دقیق می باشد.

وی در مورد این گفت وگو ریاست جمهور که به چه سبب مخالفان اف ای تی اف هزینه مخالفت شان را واضح به مردم نمی گویند و مسئولیتش را برعهده نمی گیرند؟ اظهار کرد: به‌هرحال لوایح مربوط به اف ای تی اف در بخش‌های متفاوت دولت مورد کارشناسی جای گرفت. در مواردی که شائبه بحث امنیت ملی و امنیت کشور بود، علاوه بر بحث و ارزیابی در کمیسیون سیاسی-دفاعی دولت، شورای عالی امنیت ملی نیز در مورد آنان نظر داد.

عضو کابینه دولت دوازدهم گفته بود: دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی در جلسه غیر علنی مجلس حضور پیدا نمود و توضیح داد. جمع بندی این بود که در وضع فعلی تصویب لوایح مربوط با اف ای تی اف از لزوم های کشور هست و استانداردسازی‌ رابطه و مراودات ما با موسسات مالی و بانک‌های دنیا باید از این طرق صورت پذیرد.

وی دنبال کرد: در مجلس درمورد لایحه ملحق شدن به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم تقریبا بیشتر از ۲ ساعت پیش از آغاز نشست علنی، با حضور موافقین و مخالفین جلسه غیرعلنی برگزار گردید، نمایندگان های بخش های متفاوت نظام آمدند و اظهارنظر کردند. پس از ان جلسه‌ علنی مجلس شورای اسلامی آغاز گردید و مجلس به این لایحه رای داد.

امیری تصریح کرد: اگر ما به اصول دموکراسی معتقدیم، با یک روش دموکراتیک، تصویب لوایح مربوط به اف ای تی اف در مجلس انجام گردید. اگر به مسائل امنیتی کشور می اندیشیم، شورای عالی امنیت ملی در مورد مبحث اظهارنظر کرد و دبیر محترم این شورا به مجلس آمد و توضیح داد.

عضو کابینه دولت دوازدهم دنبال کرد: پس از رسیدگی های دقیق، موافقین و مخالفین، بخش خصوصی، بخش بانکی، بخش اقتصادی و بخش های امنیتی دیدگاه ها و استدلال های خود را بیان کردند و پس از آن جمع بندی انجام گردید، اکنون علی رغم طی شدن این مسیر، بیان اینکه اف ای تی اف مخالف مصالح و امنیت کشور هست، به ویژه از طرف بعضی مراجع رسمی خیلی توان ندارد وجهه‌ای داشته باشد و قطعا مخالفت با اف ای تی اف برای کشور هزینه دارد.