آیت ا… عبدالکریم فرحانی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مکتب امام خمینی را باید از زبان رهبر انقلاب بشنویم اظهار داشت: امام راحل را باید از منظر امام حاضر (مقام معظم رهبری) تبیین کرد و راه و رسم این شخصیت برجسته را ادامه داد. وی با بیان […]

آیت ا… عبدالکریم فرحانی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه مکتب امام خمینی را باید از زبان رهبر انقلاب بشنویم اظهار داشت: امام راحل را باید از منظر امام حاضر (مقام معظم رهبری) تبیین کرد و راه و رسم این شخصیت برجسته را ادامه داد.

وی با بیان اینکه در عصر غیبت به تعبیر رهبر انقلاب، پس از ائمه اطهار، شخصیتی عظیم و با ابعاد مختلف تأثیرگذار همچون امام در تاریخ تشیع نداریم، افزود: امام در بُعد فقهی، فلسفه و عرفان، تفسیر، سیاسی و مدل حکومتی صاحب سبک و مبنا و از معدود علما و بزرگانی است که نظریات خود را به منصه ظهور رساند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: امروزه نیز می توان با روحیه ولایت‌مداری در حوزه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم بر دشمنان قسم خورده، پیروز و سر بلند شد.

وی گفت: از آنجا که امام خمینی (ره) بیان فرمودند که خامنه‌ای را بزرگ کردم، پس امام راحل را باید از منظر امام حاضر معنا کنیم، رهبری به عنوان ثمره عمر علمی و اجرایی امام، ۳۰ سال پس از ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی را در مسیر امام و اندیشه هایش مدیریت می‌کند.

آیت ا… فرحانی، مقام معظم رهبری را بهترین تبیین کننده مکتب امام راحل دانست و گفت: برخی‌ها دنبال آن بودند که استکبارستیزی، دشمنی با آمریکا و اعتماد به نفسی را که امام در سایه توکل به خدا در امت اسلامی به وجود آورده بود، تحت الشعاع قرار دهند، اما توطئه‌های مذکور با مقاومت رهبر انقلاب اسلامی برملا شد.