غلامرضا مرحبا در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان مرزی بندر آستارا که با موضوع عفاف و حجاب در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: شکاف بین نسلی از مهمترین دغدغه های جامعه امروز است. وی با بیان اینکه این موضوع در طول تاریخ هم بوده است، ادامه داد: اگر نتوانیم سنت ها، اعتقادات و […]

غلامرضا مرحبا در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان مرزی بندر آستارا که با موضوع عفاف و حجاب در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: شکاف بین نسلی از مهمترین دغدغه های جامعه امروز است.

وی با بیان اینکه این موضوع در طول تاریخ هم بوده است، ادامه داد: اگر نتوانیم سنت ها، اعتقادات و ضروریات دینی را به نسل های جدید منتقل کنیم، با مشکل مواجه می شویم.

وی با اشاره به اینکه ما برنامه ای برای بهره مندی از فضای مجازی در رده های مختلف سنی نداریم، افزود: متأسفانه فضای مجازی، سایت های مختلف و در مجموع محتوای اینترنتی را در کشور ما رسانه های معاند مدیریت می کنند که در بحث فرهنگی نسل های جدید را با چالش مواجه کرده است.

مرحبا در بخش دیگر سخنان خود فعالان فرهنگی، مسئولان و خانواده ها را به توجه بیشتر به این فضا دعوت کرد و یادآور شد: بخش اعظم کنترل و نظارت بر استفاده فرزندان از فضای مجازی به خانواده ها باز می گردد.

وی با تأکید بر اینکه نباید فرزندان خود را رها کنیم، خاطرنشان کرد: پدران و مادران باید عشق و محبت را به به فرزندان خود بیاموزند.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به فرهنگ غنی مرزداران این شهرستان، تصریح کرد: زنان آستارایی فرزندان خود را در اندیشه عفاف و حجاب تربیت کرده اند که نتیجه آن تقدیم ۱۶۷ شهید گلگون کفن به انقلاب شکوهمند اسلامی است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه روح کودکان در کنار پدر، مادر، خواهر و برادر غنی می شود، افزود: فطرت همه انسان ها پاک است و برخورد قهرآمیز نمی خواهد، زیرا امر به معروف و نهی از منکر باید درست و اصولی باشد.

انتهای پیام