شهرام کوسه غراوی در اظهار کرد وگو با ایسنا در مورد وضع بازار مسکن بیان کرد: نرخ ها حالا حقیقی نیست و این امر تماما بدیهی است. حالا در حوزه نرخ های مسکن یک حباب ایجاد شده است. نقدینگی رایج در کشور به سمت بازار سکه، طلا، ارز و حتی مسکن کشیده شده است و […]

شهرام کوسه غراوی در اظهار کرد وگو با ایسنا در مورد وضع بازار مسکن بیان کرد: نرخ ها حالا حقیقی نیست و این امر تماما بدیهی است. حالا در حوزه نرخ های مسکن یک حباب ایجاد شده است. نقدینگی رایج در کشور به سمت بازار سکه، طلا، ارز و حتی مسکن کشیده شده است و منتج به افزایش نرخ ها به صورت حباب شده است.

وی در ادامه بیان کرد: در شرایط کنونی ما احتیاج به یک مدیریت مدون داریم. طرح جامع مسکن اگر توسط دولت ابلاغ می گردید می توانست در این حوزه که چند سالی است اقدام موثری انجام نشده تاثیر مثبتی داشته باشد.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در حوزه مسکن با آن رو به رو هستیم ظرفیت ارائه و درخواست ها است. ما یکباره با تقاضای بسیاری در حوزه مسکن رو به رو گردیدیم که به خودی خود منتج به افزایش نرخ ها گردید.

وی در ادامه تصریح نمود: یکی دیگر از مشکلات وجود بافت کهنه است. اگر دولت در مورد ۲۷۰۰ محله کهنه ای که در برنامه ششم توسعه تعیین شده است کارهای لازم را انجام دهد اتفاق خوبی در حوزه مسکن رقم خواهد خورد.

کوسه غراوی بیان کرد: دولت باید این اراده را داشته باشد تا در عرصه مسکن به صورت جدی ورود پیدا نماید. مجلس نیز آمادگی خود برای کمک به دولت اعلام نموده است.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی در جواب به این سؤال که امروز مالکان اکثرا خود برای املاک نرخ های نامتعارف تعیین می کنند و آیا دولت توان دارد با استفاده از افزایش پلکانی مالیات برای مالکانی که ملک خود را کرایه می دهند این بازار را کنترل کند، بیان کرد: مطمئنا دولت با افزایش پلکانی مالیات توان دارد این فضا را کنترل کند و مدیریت شایسته ای در تنظیم نرخ ها داشته باشد. در مورد خانه های تهی نیز باید نسبت به دریافت مالیات اقدام گردد. این امر نیازمند یک اراده جدی در اجرا و مدیریت است.

وی تاکید کرد: افزایش پلکانی مالیات توان دارد به تثبیت نرخ ها کمک کند.

کوسه غراوی در انتهاء در جواب به این سؤال که عدم ثبات در نرخ های مسکن چقدر بر مشکل ازدواج جوانان که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، تاثیر می گذارد، بیان کرد: وقتی که جوانان نتوانند خانه بخرند مطمئنا ازدواج آنان به تعویق می افتد و مشکلات بعدی در پی آن ایجاد خواهد گردید.

انتهای پیام