به گفته ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمارهای این وزارتخانه، رشد ۱۰۰ درصدی در بهبود شاخص های کیفی خدمات را نمایش می دهد اما نظارت مردم کانون را نیز میتوان از طریق سایت latency.ir ir ندید و از سویی گرچه نرخ خدمات دولت به شرکت های اینترنتی با کاهش متوسط ۴۰ درصدی نرخ رو […]

به گفته ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمارهای این وزارتخانه، رشد ۱۰۰ درصدی در بهبود شاخص های کیفی خدمات را نمایش می دهد اما نظارت مردم کانون را نیز میتوان از طریق سایت latency.ir ir ندید و از سویی گرچه نرخ خدمات دولت به شرکت های اینترنتی با کاهش متوسط ۴۰ درصدی نرخ رو به رو بوده، اما در دو ماه موخر تعرفه خدمات بخش خصوصی هفت تا ۱۲ درصد رشد داشته هست.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه ی توییتر خود با طرح این سوال که «در یک سال موخر در توسعه زیرساخت های رابطه ای و فناوری اطلاعات، چه پیشرفت هایی انجام شده هست؟»، به ارزیابی اقداماتی که در این حوزها انجام شده، پرداخته هست.

در راستای ی توسعه لایه دسترسی، تعداد شهرهای تحت پوشش دسترسی پهن گروه سیار نسل سوم در شهریورماه سال ۹۶، ۱۰۵۷ شهر بوده که در شهریور سال جاری به ۱۲۴۲ شهر دست یافته هست.

تعداد شهرهای تحت پوشش دسترسی پهن گروه سیار نسل چهارم نیز در شهریورماه سال ۹۶، ۷۱۰ شهر بوده که در شهریور سال جاری به ۱۲۴۲ شهر دست یافته هست.

در راستای ی توسعه هسته شبکه ملی اطلاعات، در حوزه ی توسعه زیرساخت فیبرنوری بین استانی، میزان فیبر نوری در آذر ۹۶، ۶۶۳۸۱ کیلومتر بوده که در آذرماه سال جاری به ۶۸۹۲۰ کیلومتر دست یافته هست.

علاوه بر این در حوزه ی توسعه حجم بخش هسته شبکه، در شهریورماه سال ۹۶، حجم جابه جایی بخش هسته ۱۰ ترابیت بر ثانیه بوده که این رقم در آذرماه سال جاری به ۲۴ ترابیت بر ثانیه دست یافته هست.

در شهریور ۹۶ حجم IP هسته شبکه ملی اطلاعات ۶.۸ ۸ ترابیت بر ثانیه بوده که در آذرماه سال جاری به ۱۸.۵ ۵ ترابیت بر ثانیه دست یافته هست.

در راستای ی خدمات ابری و میزبانی، رشد حجم میزبانی محتوا و خدمات داخلی در جایگاه ها داده عمومی از  ۱۲۰۰ رک در شهریور ماه سال ۹۶، به ۱۶۰۰ رک در آذرماه سال جاری دست یافته هست.

اما در راستای ی توسعه لایه خدمات نرم افزاری، نمودار تجمعی تعداد برنامه های موبایل نشان می دهد در حالی که تا قبل از سال ۹۲ برنامه ی موبایلی وجود نداشته، این عدد به بیشتر از ۱۰۰ هزار برنامه در سال ۹۶ دست یافته و تا آبان ماه ماه سال جاری، بیشتر از ۲۰۰ هزار برنامه ی موبایلی بومی موجود بوده هست.

از این تعداد برنامه های بومی موجود، بیشتر از ۱۱۴ هزار نرم افزار بومی تنها در سال ۹۷ تولید گردیده هست.

هم چنین این آمار نشان می دهد بیش ترین برنامه های تولید گردیده در این سال ها در حوزه بازی و سرگرمی بوده هست.

در راستای ی منشا ترافیک مصرفی اعضاء، قیاس ی نرخ رشد ترافیک داخلی و اینترنت نشان می دهد نرخ رشد ترافیک داخلی در آذر ۹۷ نسبت به شهریور ۹۶ با رشد ۳۱۷ درصدی رو به رو بوده و نرخ رشد ترافیک اینترنت در آذر ۹۷ نسبت به شهریور ۹۶ با ۵۵ درصد رشد رو به رو بوده هست.

در راستای ی کیفیت خدمات، به گفته ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمارهای این وزارتخانه رشد ۱۰۰ درصدی در بهبود شاخص های کیفی را نمایش می دهد، اما نظارت مردم کانون را نیز میتوان از طریق سایت latency.ir البته در راستای ی نرخ خدمات، هر چند خدمات دولت به شرکت های اینترنتی با کاهش متوسط ۴۰ درصدی نرخ رو به رو بوده، اما در دو ماه موخر رشد متوسط هفت تا ۱۲ درصدی در تعرفه خدمات بخش خصوصی را شاهد بوده ایم.

انتهای پیام