وی اضافه کرد: نیم سکه دو میلیون و ۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه گرمی حدود ۶۷۰ هزار تومان نرخ دارد. ریاست اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران علاوه بر این در مورد ی بازار طلا نیز توضیح داد: اونس جهانی طلا به ۱۲۹۲ دلار دست یافته […]

وی اضافه کرد: نیم سکه دو میلیون و ۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه گرمی حدود ۶۷۰ هزار تومان نرخ دارد.
ریاست اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران علاوه بر این در مورد ی بازار طلا نیز توضیح داد: اونس جهانی طلا به ۱۲۹۲ دلار دست یافته هست و در بازار هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۵۷۶ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۶۵ هزار تومان معامله می گردد.
محمد ولی دنبال کرد: به نظر می آید نوسانات بازار طلا و سکه متاثر از افزایش نرخ جهانی طلا و افزایش نرخ ارز به سبب پایین بودن سطح ارائه بازار در برابر تقاضای آن بوده هست؛ در نتیجه از مسئولین می خواهیم که این بازار را  مثل ماههای گذشته خوب تر کنترل کنند.
وی تصریح نمود: همیشه نوسانات در بازار طلا و جواهر علت می گردد که بازار مصنوعات نیز تحت تاثیر قرار گیرد؛ در نتیجه هیچ گاه افزایش نرخ طلا و جواهر به سود فروشندگان و تولیدکنندگان نیوده و امید داریم که با توجه به قرار گرفتن در ماه های انتهایی سال، بازار به شکلی کنترل گردد که مردم با خیال راحت تری بتوانند نیازهای خود را تامین کنند.
انتهای پیام