به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نرخ هر اونس طلا برای تحویل سریع در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ ۳ درصد افزایش یافت و به ۱۱۹۹.۳۶ ۳۶ دلار رسید و به رشد ۰.۵ ۵ درصدی خود در معاملات روز چهارشنبه اضافه کرد. در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نرخ هر اونس طلا برای تحویل سریع در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ ۳ درصد افزایش یافت و به ۱۱۹۹.۳۶ ۳۶ دلار رسید و به رشد ۰.۵ ۵ درصدی خود در معاملات روز چهارشنبه اضافه کرد.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با ۰.۳ ۳ درصد افزایش، به ۱۲۰۵ دلار رسید.

اگر ناتوانی دلار ادامه پیدا کند، به روند رشد نرخ طلا کمک خواهد کرد.

طلا از رکورد ۱۳۶۵.۲۳ ۲۳ دلار در آوریل، بیشتر از ۱۲ درصد کاهش نرخ داشته و نرخ فعلی این فلز با اعتبار، موجب افزایش خرید فیزیکی در کشورهای پرمصرفی مثل هند و چین شده است. به گفته تحلیلگران و خرید و فروش گران، در جنوب شرقی قاره آسیا نیز خرید طلا برای اغراض سرمایه گذاری افزایش پیدا نموده است.

واردات طلای هند در اوت بیشتر از دو برابر افزایش یافت و به بالاترین میزان در ۱۵ ماه موخر رسید زیرا قیمتهای پایینتر موجب گردید تولیدکنندگان به افزایش ذخایرشان اقدام کنند.

نرخ طلا از اوائل سال کنونی در بحبوحه افزایش نرخ های بهره آمریکا، اختلافات تجاری و بحران ارزی ترکیه که سرمایه گذاران را تقاضاکننده خرید دلار به عنوان یک دارایی امن کرده، حدود ۸ درصد سقوط کرده است.

۳ ۲

ضعیف شدن اعتبار دلار معاملات طلا را که به این ارز نرخ گذاری می گردد برای سرمایه گذاران غیرآمریکایی ارزان می کند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد ارزیابی نمودارهای فنی یک عکس خنثی را برای طلا نشان می دهد و هر اونس طلا برای تحویل سریع در چهار هفته آینده در محدوده ۱۱۶۰ دلار تا ۱۲۳۸ دلار خواهد ماند.

در بازار سایر فلزات با اعتبار، هر اونس نقره برای تحویل سریع ثابت بود و به ۱۴.۱۶ ۱۶ دلار رسید. ۴ ۴ درصد افزایش یافت و به ۷۸۵.۹۰ ۹۰ دلار رسید. ۳ ۳ درصد افزایش، ۹۷۵ دلار خرید و فروش گردید.
انتهای پیام