به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، بیست و چهارمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جهان(۲۰۱۸ – اسپانیا) به میزبانی شهر مادرید در ۶ روز پیگیری گردید و کاراته کاهای ایران در دو بخش زنان و مردان به مصاف رقبای رفتند که تیم زنان نتوانست کارکرد قابل قبولی را در این رقابت ها از خود […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، بیست و چهارمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جهان(۲۰۱۸ – اسپانیا) به میزبانی شهر مادرید در ۶ روز پیگیری گردید و کاراته کاهای ایران در دو بخش زنان و مردان به مصاف رقبای رفتند که تیم زنان نتوانست کارکرد قابل قبولی را در این رقابت ها از خود به نمایش بگذارد.

برخلاف انتطاراتی که از ترکیب باتجربه تیم زنان می رفت، نفراتی چون حمیده عباسعلی که از شانس های کلیدی برای اکتساب مدال بود در همان مسابقه نخست مقابل رقیب مصری شکست خورد و حذف گردید، اتفاق هایی که میتوان ریشه آن را در حاشیه های پیش از اعزام تیم زنان به اسپانیا جویا گردید.

انتقادها از شرایط تیم کاراته زنان تا روز پیش از اعزام به اسپانیا وجود داشت، نقدهایی که از  بعضی مسئولین فدراسیون و بعضا به طور مستقیم از محسن آشوری به سبب مداخله در امور تیم زنان می گردید. از انتخابی های پر حاشیه گرفته تا عدم پاسخگویی های کادرفنی و مسئولین به گفت وگو های موجود درباره این تیم! اتفاق هایی که همگی نشان از روزهای دلواپس کننده تیم کاراته زنان بود.

پیش از رقابت های جهانی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نیز شاهد کارکرد تقریبا ضعیف تیم زنان بودیم و مسئولین فدراسیون به جای پاسخگویی به این مباحث با پیش گرفتن سیاست سکوت اهتمام در پاک کردن صورت مساله داشتند. اکنون بعد از جاکارتا، در اسپانیا نیز شاهد نتیجه های نه چندان پذیرفتنی تیم ملی زنان در مسابقات جهانی هستیم و خوب تر هست مسئولین این فدراسیون خصوصا محمدصادق فرجی درباره این نتیجه های پاسخگوی اهالی فن باشند.

شاید تیم زنان با اکتساب یک مدال برنز در قهرمانی جهان اسپانیا نتیجه دوره گذشته(بیست و سومین دوره رقابت های جهان) خود را تکرار کرده اما، حذف ناامید کننده ملی پوشانی چون حمیده عباسعلی و اشخاص با تجربه نظیر پگاه زنگنه زنگ تهدید جدی را برای ۲۰۲۰ توکیو به صدا درآورده هست.

*ترکیب تیم ملی کاراته زنان (بخش کومیته) در رقابت های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ – اسپانیا که تنها به یک مدال برنز رسید:
وزن ۵۰- کیلوگرم، سارا بهمنیار (مدال برنز)
وزن ۵۵- کیلوگرم، فاطمه چالاکی (حذف)
وزن ۶۱- کیلوگرم، رزیتا علیپور (حذف)
وزن ۶۸- کیلوگرم، پگاه زنگنه (حذف)
وزن ۶۸+ کیلوگرم، حمیده عباسعلی (حذف)

کومیته تیمی نیز با ترکیب فاطمه چالاکی، رزیتا علیپور، پگاه زنگنه و حمیده عباسعلی حذف گردید.

انتهای پیام