به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری رویترز، شاخص بورس کویت با ۳.۲ درصد کاهش شاهد بیشترین افت ارزش از ابتدای ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) بود. بر اساس این گزارش، سهام بانک ملی و خانه مالی کویت به ترتیب با چهار و  ۳.۸ درصد کاهش بیشترین تاثیر را در پایین آمدن شاخص بورس کویت داشتند. شاخص اصلی بورس عربستان […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری رویترز، شاخص بورس کویت با ۳.۲ درصد کاهش شاهد بیشترین افت ارزش از ابتدای ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) بود.

بر اساس این گزارش، سهام بانک ملی و خانه مالی کویت به ترتیب با چهار و  ۳.۸ درصد کاهش بیشترین تاثیر را در پایین آمدن شاخص بورس کویت داشتند.

شاخص اصلی بورس عربستان سعودی نیز ۰.۲ درصد کاهش داشت. سهام بانک سعودی–فرانسوی ۲.۲ درصد و شرکت صنایع شیمیایی عربستان (سابک) نیز ۰.۶ درصد کاهش داشت.

در امارات متحده عربی نیز شاخص اصلی بورس دبی به دلیل سقوط ۴.۸ درصدی سهام شرکت سرمایه‌گذاری دبی، ۰.۵ درصد کاهش یافت. شاخص بورس ابوظبی نیز ۰.۴ درصد کاهش داشت.

بورس قطر نیز روز یکشنبه شاهد کاهش ۰.۵ درصدی بود و ارزش سهام صنایع پتروشیمی قطر با کاهش ۱.۹ درصد و سهام شرکت آب و برق قطر نیز با کاهش ۲ درصدی بیشترین کاهش ارزش را در معاملات روز یکشنبه داشتند.

افت شاخص بورس کشورهای حاشیه خلیج فارس در حالی است که این کشورها با پیامدهای منفی حاصل از شیوع ویروس کرونا در اقتصاد و بازارهای محلی مواجه بوده و برخی کشورها مانند عربستان به دنبال کاهش شدید هزینه‌های دولت هستند.

«محمد الجدعان» وزیر دارایی سعودی پیش‌تر گفته بود: عربستان در سایه کاهش درآمد ملی در نتیجه بحران کرونا اقدامات «دردناکی» را برای کاهش هزینه‌ها اتخاذ خواهد کرد.