“مهدی روشنفکر”، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در آئین افتتاح پروژه‌های ورزشی شهرستان بویراحمد با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: به میمنت نظام مقدس جمهوری اسلامی ۴ پروژه ورزشی با اعتبار هزینه شده ۳۷۵ میلیارد ریال در سه شهرستان سردسیری کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و به بهره برداری […]

“مهدی روشنفکر”، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در آئین افتتاح پروژه‌های ورزشی شهرستان بویراحمد با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: به میمنت نظام مقدس جمهوری اسلامی ۴ پروژه ورزشی با اعتبار هزینه شده ۳۷۵ میلیارد ریال در سه شهرستان سردسیری کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: سالن ورزشی و چمن مصنوعی روستای گنجه‌ای بزرگ، خانه جوان دنا و سالن ورزشی روستای دشت‌رز در دهه فجر امسال به بهره برداری رسید.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد سرشار از استعدادهای ناب ورزشی است، اظهار کرد: دیدیم در برهه‌ای که از سوی مسئولان حمایتی صورت گرفت تیم فوتبال شهرداری یاسوج مدعی بزرگی در عرصه فوتبال کشور شد.
روشنفکر تاکید کرد: باید حمایت‌ها از مناطق محروم بیشتر شود چرا که استعداد ورزشی در مناطق محروم نسبت به مناطق مرفه بیشتر نمود پیدا می‌کند.
وی بیان کرد: به دلیل نبود حامی مالی هیئت‌های ورزشی استان از سوی دولت بیشتر حمایت شوند زیرا در این استان ذوب آهن، فولاد مبارکه، کارخانه و واحد تولیدی بزرگ که توانایی اسپانسر بودن داشته باشد، ندارد.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رشته‌های رزمی و کشتی در صورت سرمایه گذاری به دلیل فیزیک بدنی مناسب در این استان ظرفیتی عظیم دارد که مغلول مانده است.
روشنفکر تصریح کرد: وزارت ورزش در صورتی که دلسوزی می‌کرد اجازه نمی‌داد ورزشگاه بزرگ و زیبای شهر یاسوج که اکنون ارزشی بیشراز ۵۰۰ میلیارد تومان دارد چنین در خواب فرو رود، چرا وزارت ورزش به کمک استان نیامد تا تیم فوتبالی در یکی از رده‌های کشوری در این استان فعال شود و بیت المال این چنین معطل نماند.
وی اظهار کرد: ما هم قائل به این هستیم که وزارت ورزش نمی‌تواند تصدی گری کند اما چرا تسهیل گری نکرده و چنین سرمایه کشور راکد و ساکن مانده است.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت ورزش نباید هیئت‌های ورزشی این استان و استانی مثل مرکزی، سمنان، تهران و اصفهان را با ان همه اسپانسر و حامی مالی، یکسان ببیند.
روشنفکر بیان کرد: وزارت ورزش برای کمک به رشد ورزش قهرمانی در این استان محروم می‌توانست مربیان طراز اول و با سواد را برای اموزش مربیان جوان به استان بیشتر اعزام کند، این حداقل کاری است که می‌تواند انجام دهد کارهایی شده اما بسیار کم و مقطعی بوده است.
به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، وی خاطرنشان کرد: ساختن سالن و چمن به تنهایی کمکی به توسعه ورزش به خصوص جنبه قهرمانی ان به استان ما نمی‌کند، تا هیئت‌ها حمایت نشوند و آموزش‌ها از مرکز در استان فراگیر نشود امیدها همچنان کمرنگ است.
انتهای پیام