دکتر محمود ثمینی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پس از بررسی‌های انجام شده در خصوص نامزدهای حوزه‌های انتخاباتی استان، اسامی افرادی که واجد شرایط برای این مهم تشخیص داده شدند به ستاد انتخابات استان اعلام شد. وی تصریح کرد: بر اساس آمارهای رسمی ۴۰۸ تن به عنوان نامزد انتخابات در استان ثبت‌نام کردند که […]

دکتر محمود ثمینی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پس از بررسی‌های انجام شده در خصوص نامزدهای حوزه‌های انتخاباتی استان، اسامی افرادی که واجد شرایط برای این مهم تشخیص داده شدند به ستاد انتخابات استان اعلام شد.

وی تصریح کرد: بر اساس آمارهای رسمی ۴۰۸ تن به عنوان نامزد انتخابات در استان ثبت‌نام کردند که در ابتدای امر ۳۴ تن انصراف خود را اعلام و تعداد ۳۷۴ تن دیگر برای تشخیص احراز صلاحیت به شورای نگهبان معرفی شدند.

ثمینی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار اعلام شده تعداد ۱۱۷ تن از افراد فوق که جمعاً ۳۱/۲% کل آمار را تشکیل می‌دهند به عنوان رد صلاحیت شدگان معرفی شده و تعداد ۹۳ تن دیگر که ۲۴/۹% آمار را شامل می‌شوند، عدم احراز صلاحیت آن‌ها اعلام شد.

معاون استاندار بیان کرد: ۱۶۴ تن باقیمانده به عنوان افرادی که صلاحیت آن‌ها تأیید شده است، اسامی آنان در فهرست نهایی استان دیده می‌شوند و از این جمع افرادی که رأی اعتماد مردم را در انتخابات اسفندماه اخذ کنند، به عنوان نماینده مردم راهی بهارستان خواهند شد.

وی ادامه داد: به منظور تکریم افرادی که به هر دلیل صلاحیت آن‌ها احراز نشده است و برای اجرای مر قانون انتخابات، شعبه رسیدگی به شکایات شورای نگهبان مستقر در استانداری لرستان پاسخگوی این افراد خواهد بود.

انتهای پیام