به دنبال تصویب واگذاری استقلال و پرسپولیس در هیات دولت، حسین جنگ افزار ورزی در اظهار کرد وگو با ایسنا اظهار کرد: واگذاری باشگاه های مردمی پایتخت به بخش خصوصی مکررا طرح شده و هر بار به عللی منتفی شده هست، چراکه شرایط واگذاری آنان هیچ گاه واضح و منطبق با منطق های اقتصادی نبوده […]

به دنبال تصویب واگذاری استقلال و پرسپولیس در هیات دولت، حسین جنگ افزار ورزی در اظهار کرد وگو با ایسنا اظهار کرد: واگذاری باشگاه های مردمی پایتخت به بخش خصوصی مکررا طرح شده و هر بار به عللی منتفی شده هست، چراکه شرایط واگذاری آنان هیچ گاه واضح و منطبق با منطق های اقتصادی نبوده هست.
این فعال اقتصادی دنبال کرد: نمی شود تنها با تکیه به عشق و علاقه بعضی فعالین بخش خصوصی به این دو تیم، نسبت به واگذاری اقدام کرد، لکن باید مقدمات واگذاری این دو باشگاه منطبق با منطق های خصوصی سازی فراهم شود.
نایب ریاست اتاق ایران معتقد است تا وقتی که فعالیت این دو باشگاه با معذوریت های اقتصاد دولتی همراه هست، نمی شود از خصوصی سازی حقیقی حرف زد. 

   وی اضافه کرد: در صورت فراهم شدن شرایط خصوصی سازی، بخش خصوصی توان دارد با پشتوانه محکم و منطقی وارد میدان شود تا دولت نیز نسبت به اداره این دو باشگاه اطمینان خاطر داشته باشد. اگر اینچنین نباشد و نسبت به فصول درآمدی باشگاه ها اطمینان وجود نداشته باشد، خریداران تنها به وسیله مسائل احساسی به خرید این باشگاه ها دست می زنند که امکان دارد این دو باشگاه مردمی را به مخاطره بیاندازد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در جلسه یکشنبه هیات دولت، پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان مبنی بر واگذاری دو شرکت استقلال و پرسپولیس که به تایید رییس جمهور دست یافته بود، به تصویب رسید.

با توجه به این مصوبه هیات وزیران، سازمان خصوصی سازی تمامی مراحل بررسی، نرخ گذاری، تعیین شرایط و نحوه واگذاری به تقاضا کنندگان را بر عهده خواهد داشت.

در همین ارتباط پوری حسینی – رییس سازمان خصوصی سازی، اظهار کرد: مراحل بررسی و نرخ گذاری این دو باشگاه را حداکثر تا دو ماه آینده انجام خواهیم داد و نرخ پایه را به هیات واگذاری اعلام می نماییم و قصد داریم تا پیش از عید نوروز مزایده واگذاری استقلال و  پرسپولیس را انجام دهیم.

انتهای پیام