قاسمی در جلسه بررسی نقش بانک پاسارگاد در زمینه حمایت‌های مالی و توسعه سرمایه‌گذاری استان که امروز ۳۱ مردادماه برگزار شد، از اعلام آمادگی این بانک برای مشارکت در اجرای طرح‌های دارای توجیه اقتصادی لرستان خبر داد. وی تصریح کرد: لرستان دارای نعمت‌ها و مواهب طبیعی و خدادادی بسیاری است که باید با شناخت توانمندی‌های […]

قاسمی در جلسه بررسی نقش بانک پاسارگاد در زمینه حمایت‌های مالی و توسعه سرمایه‌گذاری استان که امروز ۳۱ مردادماه برگزار شد، از اعلام آمادگی این بانک برای مشارکت در اجرای طرح‌های دارای توجیه اقتصادی لرستان خبر داد.

وی تصریح کرد: لرستان دارای نعمت‌ها و مواهب طبیعی و خدادادی بسیاری است که باید با شناخت توانمندی‌های آن، این استان را آن‌گونه که شایسته است با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه.های مختلف به سطح خوبی از درآمد برسانیم.

قاسمی با اشاره به اینکه حضور در لرستان توفیقی برای تبادل نظر در زمینه توسعه استان بود، خاطرنشان کرد: امیدواریم به‌گونه‌ای عمل کنیم که اقتصاد لرستان پویا شود و با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، حتی بتواند به سایر استان‌های همجوار خود کمک کند.

مدیرعامل بانک پاسارگاد اضافه کرد: در نظر داریم با استفاده از امکانات، در حمایت از سرمایه‌گذاران و پروژه‌های استان به خصوص صنایع تکمیلی بخش کشاورزی نقش اول را ایفا کنیم.

وی بیان کرد: با استفاده از تبصره ۵۶ قانون بودجه، در کنار سایر بانک‌ها برای مشارکت در ساخت و تکمیل جاده پلدختر به خرم‌آباد وارد عمل خواهیم شد.

مدیرعامل بانک پاسارگاد عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در طرح‌های نیمه تمام اقتصادی و عمرانی که توجیه اقتصادی دارند از دیگر اهداف بانک پاسارگاد برای مشارکت در لرستان خواهد بود.

قاسمی ادامه داد: در مجموع تولید محصولات کشاورزی در لرستان عالیست اما لازم است که ارزش افزوده حاصل از فروش این محصولات با انجام سرمایه‌گذاری در طرح‌ها، بسته‌بندی محصولات و صادرات آن بالاتر رود.

وی در پاسخ به نحوه مشارکت بانک پاسارگاد در ساخت سد معشوره، افزود: در رابطه با وضعیت فعلی این سد پیگیری‌هایی در وزارت نیرو انجام شده است که در صورت رفع محدودیت‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد کنسرسیوم برای بانک‌ها، طرح‌هایی در حوزه سدهای کشور با مشارکت بانک‌ها اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام