رضا علیزاده، نیمه‌شب جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این حادثه که ساعت ۲۳ پنجشنبه‌شب در محل زیرگذر روستای حسین آباد، در ۱۵ کیلومتری غرب شیروان روی داد سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶، به علت ناآشنایی با مسیر در سیل گرفتار شده و خودرو آنان کاملا در آب فرو رفت […]

رضا علیزاده، نیمه‌شب جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این حادثه که ساعت ۲۳ پنجشنبه‌شب در محل زیرگذر روستای حسین آباد، در ۱۵ کیلومتری غرب شیروان روی داد سرنشینان یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶، به علت ناآشنایی با مسیر در سیل گرفتار شده و خودرو آنان کاملا در آب فرو رفت اما با اقدام به موقع نجاتگران هلال احمر، سرنشینان خودرو که اعضای یک خانواده بودند، نجات پیدا کردند.

وی افزود: خودرو مزبور از روستای حسین آباد عازم شیروان بود که با توجه به جاری شدن سیلاب در زیر پل زیرگذر گیر افتاده بود که به محض گزارش ماجرا، ۲ تیم امداد و نجات هلال احمر، متشکل از هفت نفر به همراه ماشین آلات و تجهیزات لازم به محل اعزام شده و نسبت به نجات اعضای این خانواده اقدام کردند.

علیزاده گفت: به دلیل شدت سیلاب و برای حفظ امنیت، عوامل راهداری نیز برای جلوگیری از ورود آب با تمام امکانات و ماشین آلات خود اقدام به بستن این زیرگذر کردند که این مسیر تا اطلاع ثانوی مسدود خواهد بود و تردد در آن ممنوع است.

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، جاری شدن سیل، پنجشنبه شب موجب بسته شدن محور ارتباطی زیارت به شهر لوجلی شیروان ‌شد و به بخشی از عرصه های زراعی این شهرستان نیز خساراتی وارد آورد.

با ورود یک سامانه بارشی، بارش باران و تگرگ در استان خراسان شمالی از عصر روز پنجشنبه آغاز شد که این وضعیت جوی تا روز شنبه ادامه دارد و در این بازه زمانی دمای هوا ۱۴ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

ایجاد رواناب، آبگرفتگی معابر،  سیلابی شدن مسیل ها و وزش باد شدید از جمله مخاطرات این سامانه بارشی برای روز جمعه عنوان شده است.  

شیروان در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.