به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، کاروانی تشکیل شده از هزاران مهاجر از کشورهای آمریکای لاتین به سوی آمریکا در حرکت هست. تیرانس اوشوگنیسی، ریاست فرماندهی شمالی در ارتش آمریکا گفت: ظرف روزهای آینده بیشتر از ۵۲۰۰ سرباز تا دندان مسلح در مرزهای جنوب غربی مستقر می گردند. وی تصریح نمود: این نیروها بر […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، کاروانی تشکیل شده از هزاران مهاجر از کشورهای آمریکای لاتین به سوی آمریکا در حرکت هست. تیرانس اوشوگنیسی، ریاست فرماندهی شمالی در ارتش آمریکا گفت: ظرف روزهای آینده بیشتر از ۵۲۰۰ سرباز تا دندان مسلح در مرزهای جنوب غربی مستقر می گردند.

وی تصریح نمود: این نیروها بر تامین امنیت مرزها در گذرگاه های مرزی و منطقه های اطراف آنان تمرکز خواهند داشت و تیم های مهندسی اقدام به ایجاد دیوارهای موقت می کنند.

دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا به کاروان مهاجران اخطار داده که ارتش آمریکا در مرز در انتظار آنهاست. ترامپ در ماه آوریل هم ۲۱۰۰ نظامی را به مرز مکزیک فرستاده بود.

با اعزام نیروهای نظامی جدید، تعداد نظامیان مستقر در مرز مکزیک زیادتر از سربازان آمریکایی در سوریه و عراق می باشد.

طبق گزارش بی بی سی، کاروان مهاجرانی که با پای پیاده عازم آمریکا می باشند، در فاصله ۱۶۰۰ کیلومتری این کشور می باشند و به گفته ریاست سازمان گمرک و مراقبت مرزی ایالات متحده، هفته ها طول می کشد تا با گذر از مکزیک به مرز این کشور برسند.

این مهاجران می گویند، می خواهند در آمریکا درخواست پناهندگی بدهند اما ترامپ می گوید بخش بزرگی از این اشخاص از اعضای گروه های تبهکار می باشند و جایی در کشورش ندارند.

ترامپ دوشنبه در توئیتر درج کرد: تعداد بسیاری از اعضای گروه های تبهکار و انسان های خیلی بد همراه با کاروان بزرگی می باشند که به سوی مرز جنوبی ما در حرکت هست. به شما اذن ورود به آمریکا داده نمی توان الا اینکه به صورت قانونی اقدام نمایید. این حرکت هجوم به کشور ماست و ارتش ما در انتظار شماست.

انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا حدود یک هفته دیگر در ششم نوامبر برگزار می گردد و به گفته تحلیلگران، ترامپ با تاکید بر مبارزه شدید با مهاجران غیرقانونی، اهتمام دارد رای بیشتری را برای جمهوری خواهان تألیف کند.

بر طبق معاهدات بین المللی دولت آمریکا موظف هست درخواست پناهندگی مهاجران را ارزیابی کند.

قبل از این هم باراک اوباما و جورج بوش، روسای جمهوری سابق آمریکا برای مبارزه با مهاجران ارتش را به مرزها فرستاده بودند.

انتهای پیام