علیرضا رحیمی در اظهار کرد وگو با ایسنا اظهار کرد: در هر دوره مجلس یکی دو لایحه در سطح ملی مورد حساسیت قرار می گیرد و نگاه حاکمیتی نسبت به آن وجود دارد. مثل برجام در مجلس قبل و یا لوایح ذی ربط به FATF مثل برجام در مجلس قبل و یا لوایح ذی ربط […]

علیرضا رحیمی در اظهار کرد وگو با ایسنا اظهار کرد: در هر دوره مجلس یکی دو لایحه در سطح ملی مورد حساسیت قرار می گیرد و نگاه حاکمیتی نسبت به آن وجود دارد. مثل برجام در مجلس قبل و یا لوایح ذی ربط به FATF مثل برجام در مجلس قبل و یا لوایح ذی ربط به در این دوره.

وی اضافه کرد: در این شرایط قطعا نگاه نمایندگان نیز نگاه ملی و حاکمیتی هست و نمایندگان طبق اجتهاد و تشخیص شخصی شان عمل می نمایند. در همین ارتباط آقای لاریجانی هم مثل همیشه مدیریت صحن را بر عهده داشته که در چنین جلساتی از ارزش بالاتری بهره مند هست. مدیریت وی یک مدیریت حرفه ای و کارآمد بود و نگاه حاکمیتی و دغدغه منفعت های ملی که نمایندگان داشتند به مراتب زیادتر در مدیریت آقای لاریجانی دیده می گردید.

این عضو فراکسیون امید مجلس تصریح نمود: اعضای فراکسیون امید و کسانی که زیادتر واقع بینانه به مطالبات مردم می نگرند، در پی تصویب این لوایح و موافقت با آن بودند. حتی بر خلاف جوی که درست می گردید و اظهار کردند نمایندگان مخالف شفافیت رأیها هستند، اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان امید قبل، در خلال و پس از رای گیری رای شان را واضح و در موافقت اعلام نمودند.

رحیمی دنبال کرد: وقتی بین اصولگرایان نگاه غالب، مخالفت با لایحه CFT بود و فضا سازی در حد ملی انجام شده بود و حتی مبحث قانونگذاری را به کف خیابان برده بودند، قاعدتا نسبت به این جوسازی ملی حساسیت هایی هم بین مخالفان پیش آمد که این مخالفت ها و حساسیت ها خود را در اختلاف داخلی نمایش داد و انشقاقی که در رای اصولگرایان ایجاد گردید، قابل ملاحظه بود. اگر چه ما به علل ملی در نمایندگان قبول کننده از رای آوری لایحه مطمئن بودیم.

وی در انتهاء اظهار کرد: به هر حال مجموعه اصولگرایان خصوصا نمایندگان ولایی نگاهشان این هست که گام های آقای لاریجانی گام های اصلاح طلبانه هست. با اینکه امکان دارد پرچم وی اصولگرایانه باشد. خصوصا در مواردی مثل FATF در حالی که آنالیز من این هست که نگاه آقای لاریجانی حاکمیتی هست. امکان دارد وی جایی با فراکسیون امید یا جریان اصلاح طلبی در تقاطعی به هم برسند و هم نظر باشند. اما نگاهشان حاکمیتی هست اگر چه امکان دارد در طیف اصلاح طلبانه آنالیز گردد.

انتهای پیام