روزنامه شرق درج کرد: جلیقه زرد پوشیدن از نگاه اصولگرایان خوب هست یا بد؟ یک خبرگزاری اصولگرا چندی قبل در گفت‌وگو با یک رومانیایی راستگرای ساکن فرانسه درج کرد که جنبش جلیقه‌زردها الهام‌گرفته از انقلاب ایران هست. فارغ از اینکه این شخص واقعا سخنگوی این جنبش هست یا نه و اصلا جنبش جلیقه‌زردها سخنگوی مشخصی […]

روزنامه شرق درج کرد: جلیقه زرد پوشیدن از نگاه اصولگرایان خوب هست یا بد؟ یک خبرگزاری اصولگرا چندی قبل در گفت‌وگو با یک رومانیایی راستگرای ساکن فرانسه درج کرد که جنبش جلیقه‌زردها الهام‌گرفته از انقلاب ایران هست.

فارغ از اینکه این شخص واقعا سخنگوی این جنبش هست یا نه و اصلا جنبش جلیقه‌زردها سخنگوی مشخصی دارد یا خیر اما به نظر می‌رسد که جریان اصولگرایی در مواجهه با این جنبش و کارکردش دچار نوعی تعارض و تناقض شده هست.

تاجایی‌که از یک‌سو ادعای این شخص از سوی چهره‌ها و رسانه‌های اصولگرایی با استقبال روبه‌رو شده و مدام بازنشر و مطرح می‌شود اما از طرف دیگر کنش‌های موخر و ‌آتی ریاست پیشین دولت را ذیل الگوگیری از جنبش جلیقه‌زردهای فرانسه طبقه‌بندی و بعد هم آن را محکوم می‌کنند.

مهدی چمران جدیدا گفته هست: «نخست‌وزیر وقت اسرائیل بیان کرد که در خاورمیانه زلزله‌ای رخ داده اما شهید چمران به وی این‌طور جواب داد که نه در خاورمیانه لکن در دنیا زمین لرزه آمده هست و امروز هم می‌بینیم که از کشورهای اسلامی تا قلب اروپا را فراگرفته هست؛ در فرانسه جلیقه‌زردها می‌گویند که از انقلاب ما الهام گرفته‌اند».

هم‌زمان اما سایت اصولگرای جهان‌نیوز نزدیک به جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در مطلبی با عنوان: «احمدی‌نژاد در دی‌ماه جاری جلیقه ‌زرد می‌پوشد و به خیابان می‌آید؟»، اقدام به کاوش حرکت‌های موخر ریاست پیشین دولت کرده و به‌نوعی اتفاقات دی‌ماه سال گذشته را به جریان احمدی‌نژاد منتسب کرده هست.

این سایت به اظهارات فرمانده کل سپاه، در مورد نقش جریانی وابسته به یکی از مسئولین پیشین در اتفاقات دی‌ماه سال گذشته اشاره می‌کند:«احمدی‌نژاد که در دولت اول خود با مشخصه انقلابی‌گری و ولایت‌پذیری شناخته می‌شد، به‌واسطه حلقه‌ای از یاران منحرف، حالا با اشاره به مشکلات اقتصادی و وضع موجود به نظر می‌رسد با ایجاد هیاهو به‌دنبال گذر از مبانی اصل انقلاب و ایجاد هزینه برای نظام هست.

دراین‌باره نوع مواجهه مردم با آشوب‌های دی‌ماه سال گذشته نمایش داد که علی رغم گله‌مندی، مردم خواهان محافظت آرامش و برطرف صحیح مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز، در چارچوب انقلاب و جمهوری اسلامی هستند؛ اما آیا احمدی‌نژاد و دوستانش این پیام را دریافت کرده یا اینکه به‌دنبال پوشیدن جلیقه‌های زرد در دی‌ماه هستند؟».