عصرایران-  وقتی موضوع بحث، انتخاب بهترین “مرسدس بنز” باشد قطعا دستیابی به یک نتیجه مشخص دشوار و چالشی خواهد بود اما در صنعت خودرو استثناها همیشه جایگاه خود را دارند تا منتقدان و طرفداران یک برند یا یک مدل را یکجا کنار هم قرار دهند و آ ام گ اس۶۵ فاینال ادیشن مدل ۲۰۲۰ (Mercedes-AMG […]

عصرایران-  وقتی موضوع بحث، انتخاب بهترین “مرسدس بنز” باشد قطعا دستیابی به یک نتیجه مشخص دشوار و چالشی خواهد بود اما در صنعت خودرو استثناها همیشه جایگاه خود را دارند تا منتقدان و طرفداران یک برند یا یک مدل را یکجا کنار هم قرار دهند و آ ام گ اس۶۵ فاینال ادیشن مدل ۲۰۲۰ (Mercedes-AMG S65 Final Edition) یکی از همین موارد است!    

این جواهر از نسل ششم مرسدس اس-کلاس یک نمونه تولید محدود است و تنها ۱۳۰ دستگاه از آن ارائه می شود. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید رنگ برنز در ترکیب با مشکی منظره ای بینظیری را ایجاد کرده که البته این المان های برنزی در واقع آپشنی ۲۱۱۵۰ دلاری است که پیش روی مشتری قرار خواهد گرفت و البته در تزئینات فضای داخل کابین هم ادامه دارد.

نمای ظاهری

بامپر(سپر) اسپرت جلو نقش مهمی در شکل گیری ظاهری قدرتمند برای یک سدان بزرگ دارد. این قسمت هماهنگی فوق العاده ای با گرافیک چراغ های اصلی، گریل(جلوپنجره) و قاب کرومی آن و همچنین نوارهای برنزی اطراف ورودی های هوا ایجاد کرده است.

مرسدس بنز در تولید اس۶۵ هنر طراحی صنعتی را به مخاطبان این خودرو آموزش می دهد! شیب بینظیری که از ستون اول تا ستون آخر(C) و در نهایت درپوش موتور ادامه دارد با چشم بیننده بازی می کند و اثری را در ذهن باقی می گذارد که عملا تبدیل به ملاکی برای سنجش زیبایی اتومبیل خواهد شد.

در نمای جانبی رینگ های ۲۰ اینچی برنزی نیز دلبری های خاص خود را دارند.

برای آنهایی که عاشق جزئیات لوکس هستند؛ مرسدس یک لوگوی Affalterbach Crest را نیز روی ستون آخر قرار داده است.

نمای عقب فاینال ادیشن در مقایسه با سایر قسمت ها کمتر ماجراجویانه به نظر می رسد اما به خوبی زبان طراحی و امضای مرسدس را عرضه می کند. دیفیوزر ساده و خروجی های اگزوز دوقلو در طرفین آن جلب نظر می کند.

کابین

وقتی درباره کیفیت مواد اولیه جزئیات کابین یک خودرو صحبت می شود، مرسدس بنز اس۶۵ فاینال ادیشن در بالاترین جایگاهی قرار می گیرد که می توان تصور کرد! چرم بسیار باکیفیت، دوخت فوق دقیق در همراهی با قطعات استیل پرداخت شده و فیبرکربن شیشه ای یک هارمونی چشم نواز را ایجاد کرده اند.

هر نقطه ای از این کابین را که ببینید جزئیاتی لوکس آنهم اختصاصی از مرسدس بنز منتظر شما است! سیستم نورپردازی هوشمند اختصاصی و سیستم صوتی برمستر با ۲۷ اسپیکر در همراهی با یکدیگر، کابین فاینال ادیشن را به سالن کنسرت متحرک تبدیل می کنند.

در کنسول اصلی نیز همانند سایر محصولات لوکس مرسدس از دو نمایشگر دیجیتال ۱۲٫۳ اینچی کناریکدیگر استفاده شده است. در قسمت مرکزی کنسول عقب نیز یک یخچال و یا بهتر بگوئیم آپشن ۱۱۰۰ دلاری قرار گرفته است. سقف پانورامیک الکترونیکی نیز جز آپشن و با قیمت ۴۹۵۰ دلار عرضه می شود. در کابین فاینال ادیشن آنقدر آپشن وجود دارد که اگر بخواهیم همه آنها را نام ببریم باید یک لیست جداگانه تهیه کرد. به هرترتیب این ویژگی برای یک خودروی ۲۶۵۸۰۰ دلاری کاملا قابل درک و حتی عادی به نظر می رسد!

پیشرانه

یکی از جذاب ترین ویژگی های فاینال ادیشن را اینجا باید جستجو کرد یعنی مکانی که تپنده ۱۲ سیلندر توربودوقلو ۶ لیتری با ۶۲۱ اسب بخار خروجی و گشتاور ۷۳۸ پوندفوت قرار دارد. این مجموعه با یک جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

در آزمایش ها، خودرو طی ۴٫۲ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت رسیده است و فراموش نکنیم که این غول مشکی ۲۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد.

بیشینه سرعت فاینال ادیشن برابر با ۳۰۰ کیلومتر برساعت است.

مصرف سوخت

مرسدس بنز آ ام گ اس۶۵ فاینال ادیشن مدل ۲۰۲۰ برای هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر ۱۸ لیتر، در بزرگراه ۱۰٫۷ لیتر و در حالت ترکیبی ۱۴٫۷ لیتر سوخت مصرف می کند.

تصاویر بیشتر: مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: اس ال؛ افسانه ای ۶۷ ساله از تکامل در مرسدس بنز! (+تصاویر) قدرتمندترین مرسدس ۴ سیلندر جهان یک خودروی شهری است! (+تصاویر) جی ال اس۵۸۰؛ شاسی بلند درشت اندام ۲۰۲۰ مرسدس با پیشرانه ۸ سیلندر(+تصاویر) معرفی مرسدس بنز ” AMG GT R” مدل ۲۰۲۰/ ویژگی های برتر کوپه رام نشدنی آلمانی(+فیلم و تصاویر) شاسی بلند فوق لوکس مرسدس بنز معرفی شد/ خودرویی که کابین آن با بخش فرست کلاس هواپیما مقایسه می شود! (+فیلم و تصاویر)