عصرایران- مرکز تیونینگ اسپید کور که در زمینه کار با فیبرکربن شهرت جهانی دارند برای اولین بار سراغ یک کلاسیک آلمانی رفته اند تا یک دستگاه ب ام و E9 کوپه را با حفظ ظاهر کلاسیک آن بروزرسانی کنند. ایی۹ کوپه محصولی است که از ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۵ روی خط تولید قرار داشت و طی […]

عصرایران- مرکز تیونینگ اسپید کور که در زمینه کار با فیبرکربن شهرت جهانی دارند برای اولین بار سراغ یک کلاسیک آلمانی رفته اند تا یک دستگاه ب ام و E9 کوپه را با حفظ ظاهر کلاسیک آن بروزرسانی کنند.

ایی۹ کوپه محصولی است که از ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۵ روی خط تولید قرار داشت و طی این مدت مجموعا ۳۰۵۴۶ دستگاه از آن تولید شد. ایی۹ برابر با ۴۶۶۱ میلیمتر در طول، ۱۶۴۸ میلیمتر در عرض و ۱۳۶۹ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته بود. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۶۲۴ میلیمتر محاسبه شد.

مدل استاندارد مدل استاندارد

در این خودرو با توجه به سال تولید از موتورهای ۲٫۵ و ۳٫۲ لیتری ۶ سیلندر استفاده شد.

طراحی

نمونه ای که از گاراژ اسپید کور خارج شده؛ مدل آلپینا متعلق به سال ۱۹۷۴ است که رنگ بدنه آجری دارد. تمامی قسمت های دماغه، بویژه چراغ های اصلی دایره ای دو رنگ و گریل(جلوپنجره) در وضعیت استاندارد قرار دارند اما بامپرها(سپر) تمام فیبرکربن هستند. در قسمت هایی از دماغه و باله عقب که المان های کرومی در مدل استاندارد استفاده شده؛ اینجا پوشش خاکستری تیتانیومی طرح چوب جایگزین شده که با تزئینات جدید داخل کابین در هماهنگی کامل قرار دارد.

رینگ های الومینیومی و سیستم ترمز از برند حرفه ای برمبو نیز بخشی دیگر از تغییرات E9 است.

کابین

هنگامی که وارد کابین می شوید در واقع به دنیای جدیدی پای گذاشته اید که استادانه طراحی شده است! چرم قهوه ای و پوشش چوبی/خاکستری کنسول حقیقتا دلبربا و کم نظیر است.

پیشرانه

در بخش پیشرانه نیز از موتور استاندارد ۳ لیتری کاربراتوری ۶ سیلندر M30 به علاوه تغییرات مدنظر تیونر استفاده شده است. برای مثال اسپید کور سیستم سوخت رسانی آنرا با سامانه S38 که بطور استاندارد در ب ام و E34 نسل M5 وجود دارد؛ جایگزین کرده است.

میزان خروجی این پیشرانه به ۳۱۱ اسب بخار رسیده که با ۱۸۰ اسب نمونه استاندارد، پیشرفت چشمگیری مشاهده می شود. این مجموعه با یک جعبه دنده زد اف ۴ سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: *“ب ام و زد۴” با امضای منهارت پرفورمنس!(+تصاویر) *ب ام و ۸۴۰i؛ فرمول آلمانی در ترکیب سدان و کوپه! (+فیلم و تصاویر) *باواریایی کوچک اما پر ادعا/ خودرویی که پورشه و ماستنگ را به چالش می کشاند! (+فیلم و تصاویر) *مدل ۲۰۲۰ “ب ام و” اکس ۶ معرفی شد / سطح آلمانی در تولید کراس اوور لوکس/ ۶۴ هزار دلار برای نهایت کیفیت و امکانات!(+تصاویر)