«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی»، نماینده مردم رشت در مجلس، درباره استیضاح  «مسعود سلطانی فر»، وزیر ورزش و جوانان، در مجلس به خبرنگار سیاسی برنا گفت: این استیضاح منتفی شد چون گل خوردن یا گل نخوردن یک دروازه بان به وزیر ورزش ارتباطی ندارد. این موضوع به دلیل عرف بین الملل نیز به ضرر ایران محسوب […]

«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی»، نماینده مردم رشت در مجلس، درباره استیضاح  «مسعود سلطانی فر»، وزیر ورزش و جوانان، در مجلس به خبرنگار سیاسی برنا گفت: این استیضاح منتفی شد چون گل خوردن یا گل نخوردن یک دروازه بان به وزیر ورزش ارتباطی ندارد. این موضوع به دلیل عرف بین الملل نیز به ضرر ایران محسوب می شود و فیفا به این موضوع ورود خواهد  کرد چراکه به معنای دخالت سیاسیون در فوتبال است. در جلسه ای که برگزار شد دوستان نماینده هم آمدند و توجیه شدند. وزیر ورزش نیز گفت که برخی ابهامات را باید با فدراسیون حل کند که فدراسیون نیز روال قانونی خود را دارد. بنابراین بحث استیضاح وزارت ورزش تقریبا در مجلس مطرح نیست و بررسی عملکرد وزارتخانه هایی مثل وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستورکار است. همواره این گونه اخبار مطرح بوده و مشخص نیست که تا چه حد جدی شود. بنابراین در مورد این گونه اخبار نمی توان اظهارنظر دقیقی کرد. معمولا وزرا به مجلس می آیند و نمایندگان نیز توجیه می شوند و در نهایت بسیاری از مسائل حل می شود.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: در حوزه ورزش نشستی در مجلس تشکیل شد که بنده هم حضور داشتم. در حال حاضر شرایط بسیار متفاوت شده است هم از این منظر که نمایندگان نمی توانند به عنوان سیاسیون در فوتبال ورود کنند و هم از این منظر که وزیر ورزش پیگیری ها و اقداماتی را در زمینه مباحث داوری، اصلاح امور داوری ها، برخورد با فساد در فوتبال گزارش کرده که فضا تلطیف شد و بسیاری از دوستان نماینده، امضای خود را پس گرفتند.

وی تاکید کرد: به هر حال نمایندگان باید پیگیر مطالبات مردم شهر خود باشد. اینکه تیمی از یک شهری حذف می شود و به صورت ناجوانمردانه و براساس اشتباهات داوری نه اشتباهات عادی، امری طبیعی است که مردم آن شهر به نماینده خود مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: بنده به شخصه از وزیر ورزش راضی هستم.