طیبه سیاوشی در صحبت با ایسنا، با بیان این مطلب گفت: استیضاح ربیعی روند قانونی خود را در مجلس طی نکرد و یکی از با اهمیت ترین علل اعتراضات نمایندگان و مخالفان استیضاح همین بود. اگر استیضاح فرایند قانونی را طی کرده بود در شروع جلسه استیضاح با امتناع ۱۱ نماینده تقاضاکننده استیضاح مواجه نمی […]

طیبه سیاوشی در صحبت با ایسنا، با بیان این مطلب گفت: استیضاح ربیعی روند قانونی خود را در مجلس طی نکرد و یکی از با اهمیت ترین علل اعتراضات نمایندگان و مخالفان استیضاح همین بود. اگر استیضاح فرایند قانونی را طی کرده بود در شروع جلسه استیضاح با امتناع ۱۱ نماینده تقاضاکننده استیضاح مواجه نمی گردیدیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس دنبال کرد: اتفاق شروع جلسه استیضاح نمایش داد مجلس هنوز آماده نیست و قسمتی از نمایندگان نمی دانستند به جریان افتادن استیضاحی که شاید در اولویت چندم استیضاح ها بود، از کجا آب می خورد.

وی دنبال کرد: سوالم از استیضاح کنندگان و حامی های آنها این هست که وقتی مبحث «فساد در دستگاه های اجرایی» مطرح می شود، آیا منحصرا در یک وزارتخانه فساد وجود دارد یا مجموعه ای از دستگاه های کشور چنین وضعیتی دارند؟ حال آیا این فساد قائم به فرد هست که با رفتن یک فرد از یک وزارتخانه یا دستگاه حکومتی، فساد ریشه کن شود؟

نماینده مردم تهران در مجلس دنبال کرد: جلسه استیضاح ربیعی توسط افرادی کلید خورد که نگاه تماما سیاسی داشتند و توجه چندانی به محورهای ده گانه استیضاح نداشتند. ۹۰

این عضو فراکسیون بانوان مجلس زمان استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی را «نامناسب» دانست و اضافه کرد: یک خانم مستمری بگیر از بنده سؤال کرد اکنون که وزیر کار، بیکار گردید چه کسی پاسخگوی هزاران زن سرپرست خانوار و بازنشسته از نظر حقوق و بیمه می شود؟ آیا نباید به جای این کار، اداره یا معاونتی در وزارت تعاون شکل می گرفت تا در شرایط تحریم پشتیبانی های بیشتری از بانوان بدسرپرست یا بانوان سرپرست خانوار می گردید؟

بنده هم معتقد به برخورد عقلایی مجلس با مساله استیضاح وزرا هستم.

سیاوشی تاکید کرد: در مجموعه استیضاح هایی که در مجلس هست، استیضاح ربیعی در اولویت نبود. برای ما و طراح استیضاح علی ربیعی جالب بود که چه گردید استیضاح ربیعی پیش از استیضاح سایر وزرا به سرعت در دستور کار مجلس قرار گرفت؟ استیضاح وزیر تعاون بر موجی از منفعت های استیضاح کنندگان و حامی های آن سوار گردید و این گونه به سرعت در مجلس به درنهایت رسید.

انتهای پیام