علیرضا استکی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد کسب دو سهمیه المپیک توسط تیم ملی بوکس ایران، توضیح داد: این تیم شخصیتی داشت که اگر یادتان باشد وقتی در تهران از من پرسیدید چند سهمیه می‌گیرد، گفتم که هر ۸ بوکسور این تیم شانس المپیکی شدن را دارد. به غیر از در دو تا سه وزن که انتظارات برآورده […]

علیرضا استکی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد کسب دو سهمیه المپیک توسط تیم ملی بوکس ایران، توضیح داد: این تیم شخصیتی داشت که اگر یادتان باشد وقتی در تهران از من پرسیدید چند سهمیه می‌گیرد، گفتم که هر ۸ بوکسور این تیم شانس المپیکی شدن را دارد. به غیر از در دو تا سه وزن که انتظارات برآورده نشد، همه نفرات تیم خوب کار کردند. البته باید بگویم که همه بوکسورهای ما بیشترین تلاش خود را انجام دادند. حتی احسان هم خیلی تلاش کرد ولی بخاطر کم کردن زیاد وزن و بدن نا آماده‌اش این اتفاق افتاد.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران در مورد عملکرد تک تک ملی‌پوشان ایران گفت: امید احمدی‌صفا در وزن ۵۲ کیلوگرم پا به پای حریف استرالیایی مبارزه کرد بازی کرد و واقعا هم حق مسلم او را خوردند و ما هم بخاطر تغییرات ایجاد شده در قوانین، نمیتوانیم‌ کاری کنیم و تنها باید کمیته ملی المپیک به این موضوع ورود کند. ما حتی حاضر بودیم هزار و پانصد دلار برای اعتراض خود پرداخت کنیم که قبول نکردند.   

او افزود: در وزن ۵۷ کیلوگرم هم که دانیال شه‌بخش ستاره تیم ما بود و از نظر فنی یکی از بهترین‌های بوکسورهای ایران تا کنون به شمار می‌رود و خوشبختانه توانست اولین المپیکی بوکس ایران شود. در ۶۳ کیلوگرم هم اشکان رضایی را به عنوان بوکسوری جوان در اختیار داشتیم که بازی خوبی را با قزاق انجام داد و در مرحله بعد به قرعه سختی چون “اسمانوف” گرجستانی سید یک خورد. او با وجود عملکرد فوق‌العاده‌ای که داشت نتیجه را به خریف قدرتمندش واگذار کرد که با این خال از او رضایت داریم.

استکی در ادامه به برآورده ‌نکردن انتظارات در وزن ۶۹ کیلوگرم توسط سجاد کاظم‌زاده اشاره کرد و گفت:  پس از ناکامی کاظم‌زاده، موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم بعد از باخت دور از انتظار مقابل چین فشار زیادی را تحمل می‌کرد، اما شب همان مسابقه نامه جدید بخش نامه مسابقات برای ما آمد که در آن نوشته شده بود موسوی به جدول شانس مجدد رفته است. البته تا آن زمان‌ مطلع نبودیم چون نحوه برگزاری مسابقات در همان روز تغییر کرده بود که خدا خواست و او توانست در جدول شانس مجدد عملکرد خوبی داشته و دومین سهمیه المپیکی ما را به دست آورد. 

سرمربی تیم ملی بوکس، در مورد عملکرد ضعیف احسان روزبهانی نیز گفت: احسان بخاطر وزن زیادی که‌ کم کرد یک مقدار نا آماده بود، اما هر چه در توان داشت پیاده کرد و قطعا اگر آماده بود می‌توانست نتیجه مد نظر که سهمیه بود را بگیرد. حالا ما مسابقات فرانسه را پیش رو داریم که او باید باز هم انتخابی بزند تا اعزام شود. در وزن ۹۱ کیلو هم طوفان شریفی را داشتیم که چین را برد و مقابل ازبکستان یک بازی نزدیک را واگذار کرد. البته در مجموع‌ نتوانست انتظارات را برآورده کند.

استکی گفت: البته باید از احسان روزبهانی تشکر کنم، از روزی که باخت کاملا در اختیار تیم بود و بدون ادعا و بدون غرور به سایر ملی‌پوشان‌ ما کمک‌ کرد. بالا سر بازیکنان جوان‌تر ایستاده و آن‌ها را به عنوان با تجربه تیم حمایت کرد. این باخت برای او سنگین بود و متاسفانه این اتفاق رخ نداد که المپیکی شود. در مورد کاظم‌زاده هم باید بگویم که سجاد هم باید یک مقدار تغییرات کلی را در نحوه بوکس کردنش ایجاد کنیم که فعلا نمی‌توان آن‌ها را اعلام‌کرد.

او در مورد نحوه برگزاری مسابقات پاریس واحتمال لغو شدن آن گفت: در مورد لغو را برگزاری مسابقات پاریس هنوز اطلاعی به ما نداده‌اند. شاید در این ۶ وزنی که سهمیه نگرفتیم باید به این مسابقات اعزام شویم، اما قطعا تغییراتی خواهیم داشت تا بوکسورهای خوبی را راهی این تورنمنت کنیم. از مردم هم تشکر میکنم که تیم را حمایت کردند و با ما شادی ما شادی کرده و با ما ناراحتی ما ناراحت شدند.

انتهای پیام