به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ داوود سیدعباسی، پیشکسوت و هافبک ملی پوش فوتبال ایران که سابقه پوشیدن پیراهن سرخابی پایتخت را دارد، درباره آخرین وضعیت استقلال و حضور استراماچونی و مهاجم جدید شیخ دیاباته به خبرنگار برنا گفت: در مورد مهاجم جدید مطالب زیادی شنیده ام اما باید بازوی او […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ داوود سیدعباسی، پیشکسوت و هافبک ملی پوش فوتبال ایران که سابقه پوشیدن پیراهن سرخابی پایتخت را دارد، درباره آخرین وضعیت استقلال و حضور استراماچونی و مهاجم جدید شیخ دیاباته به خبرنگار برنا گفت: در مورد مهاجم جدید مطالب زیادی شنیده ام اما باید بازوی او را دید و اگر مصداق میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است، نباشد مطمئناً می تواند برای تیم موثر و مفید باشد.

 وی افزود: متاسفانه در چند سال اخیر با توجه به رخ دادن حواشی در آخر فصل برای استقلال تغییرات زیادی در تیم رخ می دهد. من نمی‌خواهم به حاشیه‌ها دامن بزنم آقای شفر رفته و مسئولان این تیم با آوردن آقای استراماچونی وگرفتن بازیکنان جدید به دنبال کسب نتایج قابل قبول و خوشحالی هواداران هستند و البته این نیز هر سال باید تکرار شود که ما از هواداران بخواهیم به سرمربی جدید و کادر تازه آمده فرصت دهیم تا کارایی خود را نشان دهند،من معتقدم چنانچه استقلال بتواند استارت خوبی در لیگ می زنند امید ما برای فتح لیگ نوزدهم زیاد خواهد بود .

هافبک طراح سال‌های نه چندان دور فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت این تیم در لیگ نوزدهم نیز عنوان کرد: پرسپولیس بعد از این که ۳-۴ سال آقای برانکو با این تیم موفقیت‌های فراوانی بدست آورد، حالا تغییر در کادر فنی داشته و برتری‌اش نسبت به بیشتر تیم‌ها این است که شاکله اصلی تیم حفظ شده و ریزش‌ها به حداقل و جذب بازیکن نیز به گونه‌ای بوده که ما می بینیم بازیکنانی نظیر احمدزاده و امیری که کاملا با تیم آشنایی دارند و خوشان را می‌توانند در کمترین زمان با شرایط تطبیق ‌دهند به تیم اضافه می‌شوند.

سیدعباسی در ادامه بیان کرد: با توجه به رفتن آقای برانکو باید دید مربی جدید آرژانتینی چه نتایجی را کسب خواهد کرد. به نظر می‌رسد مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ نوزدهم استقلال و پرسپولیس هستند و در کنار آنها نیز سپاهان هم شانس دارد .

وی در پاسخ به این سوال که حضور مربیانی از ایتالیا و آرژانتین در دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس و همچنین حضور ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی آیا می توان به تغییر ماهیتی و مثبت در فوتبال ایران امیدوار بود؟

این ملی پوش اسبق در پاسخ به این سوال تصریح کرد: ما با ادغامی از بازی ایتالیا، آرژانتین و بلژیک یک ابرقدرت خواهیم شد. به هرحال ایتالیا دفاع های قوی دارد که خودشان می گویند کاتاناچیو، فوتبال آرژانتین به فوتبال فیزیکی و بسیار هجومی معروف است و بلژیک نیز یک فوتبال کلاسیک و زیبا بازی می کند که البته بعید است در مدت کوتاهی بتوان از سبک فوتبالی این افراد در سطح گسترده استفاده کرد ولی آنچه که مسلم است هر سرمربی سبک خود را به تیمش القا می کند و امیدوارم امسال شاهد برگزاری لیگ پویا و جذاب باشیم که از درون آن تیم ملی قدرتمندی بیرون بیاید.