به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، استقلال و شهرخودرو، دو نماینده از چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا امروز (شنبه) در چارچوب مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها به مصاف الکویت کویت و رفاع بحرین می‌روند تا در صورت پیروزی مقابل آن‌ها به مرحله بعد پلی‌آف آسیایی صعود کنند و به ترتیب به مصاف الریان […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، استقلال و شهرخودرو، دو نماینده از چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا امروز (شنبه) در چارچوب مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها به مصاف الکویت کویت و رفاع بحرین می‌روند تا در صورت پیروزی مقابل آن‌ها به مرحله بعد پلی‌آف آسیایی صعود کنند و به ترتیب به مصاف الریان و السیلیه قطر بروند.

شاید اگر قرار بود این دو تیم در شرایط عادی و در ورزشگاه‌های خانگی‌شان به مصاف رقبایشان بروند، دیدارهای آسانی پیش‌رویشان بود اما پس از تصمیم AFC مبنی بر سلب میزبانی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان، کار برای این دو تیم مبهم و پیچیده شد؛ مبهم از این جهت که مدیران ورزش و فوتبال ایران یک صدا تهدید به انصراف از لیگ قهرمانان آسیا کردند تا بازیکنان و کادرفنی این دو تیم مطمئن نباشند که باید در مرحله پلی‌آف به میدان بروند و پیچیده از این جهت که دو روز قبل از بازی امروز یعنی روز پنجشنبه تصمیم بر این شد که استقلال و شهر خودرو در مرحله پلی‌آف در کشور ثالث (امارات) بازی کنند تا فرصت کمی برای آماده‌سازی برای این دو تیم باقی بماند. به همین دلیل از پیروزی نمایندگان ایران در این دو دیدار می‌توان به عنوان یک پیروزی بزرگ فوتبالی نام برد.

در هر صورت استقلال و شهر خودرو پس از پشت سر گذاشتن مشکلات فراوان در امارات حضور پیدا کردند تا فقط با چند ساعت استراحت و نهایتا یک جلسه تمرین تاکتیکی به مصاف رقبایشان از کشور کویت و بحرین بروند. همچنین این بازی، اولین بازی استقلال و دومین بازی شهر خودرو پس از تعطیلات نیم فصل است و محک جدی‌ای برای این دو تیم محسوب می‌شود. استقلال برای این دیدار سیاوش یزدانی و عارف غلامی، دو مدافع وسطش را در اختیار ندارد. ضمن این که بازی با الکویت نخستین تجربه سرمربی‌گری مجیدی در این فصل روی نیمکت استقلال است. شهر خودرو هم پس از جدایی یحیی گل‌محمدی و بازیکنانی مانند سروش رفیعی، شرایطش نسبت به نیم فصل نخست با تغییرات زیادی همراه بوده و باید دید می‌تواند از سد نماینده بحرین عبور کند یا نه.

حال به سراغ اطلاعاتی از رقبای استقلال و شهر خودرو برویم. الکویت امسال در لیگ کشورش با یک بازی کمتر نسبت به القادسیه در رده دوم جدول رده‌بندی قرار دارد که با توجه به اختلاف دو امتیازی دو تیم، الکویت در صورت پیروزی در بازی عقب افتاده‌اش می‌تواند به صدر جدول رده‌بندی برسد. الکویت سال گذشته توانسته قهرمان لیگ، جام حذفی و جام ولیعهد و نایب قهرمان سوپرکاپ کویت شود. همچنین این تیم در مجموع سه بار هم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا رسیده که آخرین بار آن به فصل ۲۰۰۸ برمی‌گردد. الکویت در مرحله قبلی پلی‌آف توانسته بود الفیصلی اردن را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد.

رفاع بحرین اما تاکنون سال خوبی را پشت سر نگذاشته و پس از گذشت ۶ هفته از لیگ بحرین با ۶ امتیاز (یک بازی کمتر نسبت به باقی تیم‌ها) در رده هشتم جدول ۱۰ تیمی لیگ کشورش قرار گرفته است. این تیم فصل گذشته قهرمان لیگ، جام پادشاهی و سوپرکاپ بحرین شده و در مرحله قبلی پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا هم با یک گل چنای هند را شکست داده است. رفاع بحرین تاکنون تنها یک بار در سال ۲۰۰۴ توانسته به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برسد.

هر دو دیدار قرار است امروز (شنبه) ساعت ۱۷:۵۰ در امارات برگزار شود. استقلال در ورزشگاه آل مکتوم دوبی به مصاف الکویت می‌رود و شهر خودرو در ورزشگاه شارجه با رفاع بازی می‌کند.

انتهای پیام