به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ رضا رجبی، پیشکسوت باشگاه استقلال، جزو معدود مربیان و کارشناسان فوتبال کشور است که عالی‌ترین مدارج مربیگری را طی کرده است. وی درباره حضور استراماچونی در استقلال و آینده تیم به خبرنگار برنا گفت: نمی‌خواهم به گذشته برگردم اما درباره آقای شفر هم بنده صحبت‌هایی […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ رضا رجبی، پیشکسوت باشگاه استقلال، جزو معدود مربیان و کارشناسان فوتبال کشور است که عالی‌ترین مدارج مربیگری را طی کرده است. وی درباره حضور استراماچونی در استقلال و آینده تیم به خبرنگار برنا گفت: نمی‌خواهم به گذشته برگردم اما درباره آقای شفر هم بنده صحبت‌هایی کرده بودم که به واقعیت تبدیل شد ولی توجهی به آن نشد. ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که ساختار باشگاه استقلال مشکل دارد و مشکلات مالی در نتیجه‌گیری تیم نیز تاثیر داشته و مسئولان باشگاه باید این مشکلات را به حداقل برسانند.

وی افزود: درباره استراماچونی باید بگویم او فرد باهوشی است که در جوانی توانسته روی نیمکت تیم بزرگی مثل اینترمیلان بنشیند. بنده در آخرین کلاسی که در بالاترین سطح مربیگری فیفا حضور داشتم، به این موضوع تاکید می‌شد که سرمربی در صورتی می‌تواند بهترین تاثیر را روی بازیکنان بگذارد که بتواند خواسته خود را به صورت عملی به آنها نشان دهد و با آنها تمرین کند. خوشبختانه استراماچونی در این معقوله نشان داده یک مربی تمام عیار است.

مدافع اسبق استقلال در ادامه عنوان کرد: در فوتبال امروز ۴۰ درصد تیم سرمربی است و ۶۰ درصد آن مربوط به مسائل کنار و حاشیه تیم است، از هوادار و رسانه بگیرید تا امکانات سخت‌افزاری. من امیدوارم افراد نزدیک به سرمربی ایتالیایی دلسوز باشند و مدیریت نیز حاشیه‌های کنار تیم را به درستی هدایت کند تا استقلال بتواند روند روبه رشدی داشته باشد.

رجبی تصریح کرد: باید ببینیم سرمربی در زمان بازی و وقتی که باید تصمیمات سرنوشت‌ساز بگیرد چگونه عمل می‌کند، ضمن اینکه ارتباط عاطفی او با بازیکنان نیز بسیار مهم است. اهمیت دارد یک مربی صداقت داشته باشد و به بازیکنان در جهت رشد فردی نیز در کنار رشد تیمی کمک کند.

کارشناس فوتبال کشورمان در ادامه گفت: باید فشار و استرس را از تیم کم کنیم. هواداران هم باید حوصله به خرج دهند، اگر چه بعد ۵-۶ سال آنها امسال از تیم توقعات زیادی دارند و من امیدوارم این مهم رخ دهد. ضمن اینکه امیدوارم لیگ نوزدهم کم‌تنش باشد تا همه از دیدن فوتبال لذت ببریم.