به گزاش خبرنما ،احمد محمدی‌زاده در بررسی روند اجرا طرح‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر، با بیان اینکه این پروژه‌ها فعال است اظهار داشت: پروژه شیرین‌سازی آب دریا در ساحل بوشهر به ظرفیت ۱۷ هزار مترمکعب در حال اجراست که فاز نخست آن حداکثر تا یک ماه آینده به ظرفیت ۵ هزار متر مکعب وارد مدار تولید می‌شود. […]

به گزاش خبرنما ،احمد محمدی‌زاده در بررسی روند اجرا طرح‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر، با بیان اینکه این پروژه‌ها فعال است اظهار داشت: پروژه شیرین‌سازی آب دریا در ساحل بوشهر به ظرفیت ۱۷ هزار مترمکعب در حال اجراست که فاز نخست آن حداکثر تا یک ماه آینده به ظرفیت ۵ هزار متر مکعب وارد مدار تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر ۱۷ هزار مترمکعب بوشهر به‌صورت کامل تا پایان امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شود گفت: تا پایان امسال در مجموع در شبانه‌روز ۱۷ هزار مترمکعب آب وارد شبکه آبرسانی بوشهر می‌شود.

استاندار بوشهر با تأکید بر تسریع در حل مشکلات اجرا پروژه آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعب بوشهر گفت: معاونت امور عمرانی استاندار بوشهر برای حل مشکلات این پروژه پیگیری‌های لازم را در دستور کار قرار دارد.

استاندار بوشهر پیشرفت ۶۷ درصدی پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: قرارداد این پروژه که ۱۸ ماهه است از زمان بهره‌برداری به سبب افزایش هزینه‌ها و شرایط تورم و مشکلات اقتصادی عقب است.

محمدی‌زاده حل مشکلات تأمین منابع مالی پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر را مورد تأکید قرار داد و افزود: برای حل ‌مشکلات منابع مالی این پروژه اقدامات لازم انجام می‌شود تا وضعیت فعلی کارگاه این پروژه بهبود یابد و در اجرا آن تسریع شود.

وی با اظهار امیدواری برای بهره‌برداری آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب زودتر از زمان تعیین شده گفت: امید می‌رود در فصل نخست سال آینده آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب وارد مدار تولید و آب آن به شبکه آبرسانی منتقل شود.

عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه با افتتاح آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعب بوشهر جهش خوبی در پایدار آب بوشهر ایجاد می‌شود افزود: برای پرداخت تسهیلات اعتباری از بانک عامل اقدامات لازم انجام شده که با دستور استاندار ان‌شاءالله این مهم محقق و مشکل سرمایه‌گذار برطرف شود.

وی به پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر پرداخت و تصریح کرد: پیشرفت این پروژه ۶۵ درصد است که تلاش می‌شود فاز نخست آن به ظرفیت ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار مترمکعب تا پایان سال وارد مدار بهره‌برداری شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر سرمایه‌گذاری پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر را بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان دانست و افزود: در مجموع برای اجرا ۲ پروژه آب‌شیرین‌کن یاد شده یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه پروژه آب‌شیرین‌کن در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر در حال اجرا است افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال بین ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار مترمکعب آب از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر وارد شبکه آبرسانی شود و این آبشیرین کن کمک زیادی به پایداری تامین آب استان خواهد نمود .