به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، علیرضا آشناگر شامگاه سه‌شنبه در دیدار شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر سمنان با وی افزود: شهرداری سمنان برای امور بازسازی و زیبا سازی کاروانسرای شاه عباسی در راستای جذب گردشگر و بازدید عموم مردم اقدامات لازم را انجام دهد. استاندار سمنان تصریح کرد: آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، علیرضا آشناگر شامگاه سه‌شنبه در دیدار شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر سمنان با وی افزود: شهرداری سمنان برای امور بازسازی و زیبا سازی کاروانسرای شاه عباسی در راستای جذب گردشگر و بازدید عموم مردم اقدامات لازم را انجام دهد.

استاندار سمنان تصریح کرد: آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی سیمای خوبی به شهر سمنان می بخشد و این کاروانسرا در رونق اقتصادی منطقه تاثیر گذار خواهد بود.

آشناگر با بیان اینکه با هماهنگی و همدلی مردم و مسئولان روند انتقال زندان سمنان انجام شد گفت: با پیگیری و هم افزایی بیشتر روند بازآفرینی کاروانسرای شاه عباسی شهر سمنان تحقق می یابد.

گفتنی است این کاروانسرا یکی از املاک سازمان زندان های کشور بود که تا چند ماه پیش به عنوان زندان سمنان استفاده می شد و با پیگیری های سازمان زندان ها، زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شد و با دستور رئیس قوه قضاییه به مکانی فرهنگی برای بهره مندی مردم سمنان به شهرداری سمنان تحویل داده شد.

کاروانسرای تاریخی سمنان در مرکز شهر قرار دارد و این کاروانسرا به عنوان یکی از ۹۹۹ کاروانسرای ساخته شده در دوران شاه عباس صفوی در شهر سمنان احداث شد و دارای ۴۰۰ سال قدمت است که در سال ۱۳۵۲ به ثبت ملی رسید.