به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، عباس رضایی چهارشنبه شب در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سالن جلسات استانداری افزود: با ناامن کردن فضا برای قاچاق کالا و ارز در جامعه، بسیاری از مشکلات مربوط در این زمینه برطرف می شود. وی با تاکید […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، عباس رضایی چهارشنبه شب در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سالن جلسات استانداری افزود: با ناامن کردن فضا برای قاچاق کالا و ارز در جامعه، بسیاری از مشکلات مربوط در این زمینه برطرف می شود.

وی با تاکید بر ضرورت حساسیت بیشتر نسبت به مساله مبارزه با قاچاق دارو و کالاهای سلامت محور بیان کرد: اطلاع رسانی مضرات استفاده از کالاهای قاچاق به ویژه کالاهای سلامت محور به مردم باید مورد تاکید باشد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: باید اطلاع رسانی از مبادی مختلف و از طریق تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها، رسانه و فضای مجازی به نحو احسن انجام شود.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: سیستم اطلاع رسانی از طریق پیامک، سایت‌های مربوطه، فضای مجازی و اطلاع رسمی انجام شود.

رضایی گفت: باید بر روی کالاهای سلامت محور به لحاظ جنبه‌های اقتصادی و اجتماعی بیشتر تمرکز شود.

وی خاطرنشان کرد: کمیته دائمی هماهنگی با حضور ذیربطان حوزه قاچاق کالا و ارز تشکیل شود تا در راستای هم افزایی و اطلاع رسانی مسائل و مشکلات حل و فصل شود.

قاچاق کالا نقش موثری در کاهش احساس امنیت اقتصادی در کشور دارد از این رو برخورد با پدیده قاچاق کالا و ارز لازمه تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید است.

بخش اعظم کالاهای قاچاق در استان اصفهان به ترتیب شامل لوازم خانگی، لوازم یدکی خودرو، موادغذایی، طلا و مصنوعات، برنج، پوشاک، اسباب بازی، تلفن همراه و لوازم آرایشی و بهداشتی می‌شود.