محمدجواد فدائی روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان به اهمیت حمایت از مطبوعات و نقش این قشر در توسعه استان اشاره کرد. وی اظهار داشت: همکاری متقابل مدیران و مطبوعات این امکان را فراهم می‌کند تا مشکلات و مسائل به خوبی بیان و منعکس شود و در نهایت […]

محمدجواد فدائی روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان به اهمیت حمایت از مطبوعات و نقش این قشر در توسعه استان اشاره کرد.

وی اظهار داشت: همکاری متقابل مدیران و مطبوعات این امکان را فراهم می‌کند تا مشکلات و مسائل به خوبی بیان و منعکس شود و در نهایت به هدف اصلی که رفع مشکلات مردم و توسعه و ارتقای سطح رفاه جامعه است، برسیم.

فدائی گفت: در نشست شورای اداری مردادماه امسال این امکان را فراهم می‌کنیم تا کارشناسی از حوزه رسانه حضور داشته و مباحث کاربردی مرتبط با رسانه‌ها بیان شود و شاهد همکاری بهتر و بیشتر مدیران و مطبوعات باشیم.

وی ادامه داد: در مقطعی هر ماه پس از پایان شورای اداری، نشست خبری با حضور ۲ نفر از مدیران کل برگزار شد که می تواند ادامه پیدا کند.

۷۰ رسانه مکتوب کرمان فعال هستند

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان نیز گفت: در حال حاضر ۳۲۱ نفر عضو اصلی این خانه بوده و ۴۰ نفر نیز به عنوان عضو افتخاری حضور دارند.

محمدرضا نژادحیدری ادامه داد: ۳۹۰ نشریه، ۹ روزنامه، ۱۰۴ هفته‌نامه، ۴۶ دوهفته نامه، ۵۱ ماهنامه، چهار دوماهنامه، ۲۷ فصل‌نامه، ۱۳ دو فصل‌نامه و ۲ سالنامه در استان کرمان مجوز فعالیت دارند.

وی اظهار داشت: از ۲۵۶ رسانه مکتوب در استان کرمان، ۷۰ مورد آن ضریب انتشار بالای ۵۰ درصد دارند و جزو رسانه های فعال محسوب می‌شوند.

وی به تفکیک ۲ دسته رسانه‌های رسمی و شبه رسانه‌ها از یکدیگر پرداخت و گفت: رسانه‌های رسمی پاسخگوی عملکرد و مطالب خود هستند و حدود رسانه‌ای را رعایت می کنند، در حالی که این مسئله در شبه‌رسانه‌ها وجود ندارد.

وی عنوان کرد: ما باید کمک کنیم رسانه های رسمی در فضای مجازی فعال تر شوند و مورد حمایت از طرف مسوولان و دولت قرار گیرند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان با بیان اینکه نگاه حذفی به رسانه‌ها نداریم، تصریح کرد: آنهایی که می‌خواهند کار رسانه‌ای انجام دهند، مجوزها را دریافت کنند.

نژادحیدری در ادامه به قدمت ۲۰ ساله خانه مطبوعات در کرمان و لزوم ساختمان مستقل اشاره کرد و احیای موزه مطبوعات در کرمان، تعاونی مسکن خبرنگاران، مالیات مطبوعات، تسهیلات ویژه رسانه‌ها و خبرنگاران را خواسته‌های جامعه رسانه این استان عنوان کرد.

نژادحیدری همچنین ضرورت ارتباط بهتر و بیشتر مدیران کل و مسئولان استان کرمان و پاسخگویی به سووالات رسانه‌ها را در دیدار اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات شمال کرمان با استاندار مطرح کرد.

فوتبال کرمان نیازمند توجه بیشتر است

عضو هیات مدیره و خزانه‌دار خانه مطبوعات استان کرمان نیز در این دیدار با بیان اینکه ورزشی‌نویسی جزئی از مطبوعات است، گفت: جامعه مطبوعاتی استان گستردگی خاصی دارد و دارای اعضا و گروه‌های متفاوت است که ورزشی‌نویسان نیز جزیی از این جامعه بزرگ محسوب می‌شوند.

عرفان امیرخسروی افزود: فوتبال استان کرمان در بهترین شرایط ممکن قرار دارد و ظرفیت حضور سه تیم از این استان در لیگ برتر فوتبال ایران وجود دارد لذا این حوزه نیازمند توجه بیش از پیش است.

وی ادامه داد: ورزشی‌نویسان با بیان نقاط ضعف و قوت تیم‌های حاضر، مسیر را برای رشد و پیشرفت باشگاه‌ها هموار می‌کنند. 

عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان کرمان با اشاره به کسب نتایج چشمگیر توسط تیم‌های استان خاطر نشان کرد: در حال حاضر تیم‌های مس رفسنجان و مس کرمان در رتبه نخست و دوم لیگ دسته یک فوتبال کشور قرار دارند و مدعی اصلی صعود قلمداد می‌شوند و در صورتی که صعود کنند با سه نماینده در لیگ برتر فوتبال ایران خواهیم بود که خود یک رکورد منحصر به فرد در تاریخ فوتبال استان کرمان خواهد بود.

وی گفت: علی قرایی و مجموعه هیات فوتبال کرمان تمام تلاش خود را به کار بسته تا فوتبال این استان به جایگاه واقعی خود برسد.

امیرخسروی با بیان اینکه روز خبرنگار در پیش است، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری استانداری و خانه مطبوعات جشنی در خور شان خبرنگاران استان کرمان برگزار کنیم.

اعضای جدید هیات مدیره خانه مطبوعات شمال استان کرمان ظهر امروز ۲۹ تیرماه با دکتر فدائی استاندار کرمان دیدار کردند و گفت و گو کردند.

احیا موزه مطبوعات در کرمان، نحوه همکاری متقابل مدیران و مطبوعات، حمایت استانداری از مطبوعات، نقش مطبوعات در توسعه استان و پرداخت تسهیلات به خبرنگاران از اهم مباحث مطرح شده در دیدار ۹۰ دقیقه‌ای اعضای جدید هیئت مدیره خانه مطبوعات شمال کرمان با دکتر فدائی استاندار کرمان بود.