به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نمایندگان ایران علی رغم تنگنا های متفاوت توانستند نتیجه های خوبی را در لیگ قهرمانان قاره آسیا کسب نمایند و هم حالا استقلال و پرسپولیس در فاز یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان قاره آسیا حاضر هستند. پیش از آغاز فصل جاری لیگ قهرمانان قاره آسیا، فدراسیون فوتبال در […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نمایندگان ایران علی رغم تنگنا های متفاوت توانستند نتیجه های خوبی را در لیگ قهرمانان قاره آسیا کسب نمایند و هم حالا استقلال و پرسپولیس در فاز یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان قاره آسیا حاضر هستند.

پیش از آغاز فصل جاری لیگ قهرمانان قاره آسیا، فدراسیون فوتبال در پی احقاق حقوق از دست رفته خود در منازعه فوتبالی با عربستان بود و حتی مهدی تاج و همکارانش اعلام نمودند ایران در این منازعه به برتری دست یافته و دیگر شاهد برگزار بازی نمایندگان دو کشور در خارج از خاک خودشان نخواهیم بود.

این مدعا خیلی دوام نداشت و مشخص گردید که فدراسیون فوتبال به اشتباه این مدعا را مطرح نموده و عربستان هنوز به خواسته خود در بازی با نمایندگان ایران می رسد اما قطر توانست در همین میدان مانع زیاده خواهی سعودی ها گردد. این مبحث در طول سه سال گذشته آسیب و زیان مالی هنگفتی را متحمل نمایندگان ایران کرده چون که این تیم ها به سبب نداشتن درآمد از فوتبال، ملزم به برپایی بازی خانگی خود در کشورهای حوزه خلیج فارس هستند و هزینه تمام و نهایت این بازی ها را از جیب خود می پردازند.

سال گذشته سبب کلیدی ناکامی ایران در این منازعه دیرکرد فدراسیون فوتبال برای عرضه لایحه به کمیته مسابقات عنوان گردید و گفته گردید که این فدراسیون بر خلاف قطر، از ماه ها پیش از برپایی جلسه کمیته مسابقات اقدام نکرده و در عمل با دستان خود زمان را از دست داده هست. نتیجه این گردید که تیم های ایرانی ملزم به برپایی بازی با حریفان سعودی خود در خارج از ایران گردیدند.

چند روز پیش فدراسیون فوتبال خبری از حضور مهدی تاج در جلسه کمیته مسابقات ای اف سی قطعا یکی از مهمترین ماموریت های ریاست فدراسیون فوتبال در دوره چهار ساله فعالیتش بر این فدراسیون، احقاق حقوق تیم های ایرانی هست. مهدی تاج اگر قصد دارد برای سال ۲۰۱۹ تیم های ایرانی برای میزبانی مقابل سعودی ها به خارج از ایران نروند، باید بسیار زود دست بجنباند و گوی سبقت را از رقیب نیرومند و با نفوذ خود برباید.

رخدادی که سال گذشته صورت نگرفت و برای سومین سال پیاپی تیم های ایرانی راهی کشور عمان گردیدند و هزینه بسیاری برای برپایی بازی انجام دادند. با توجه به افزایش بی پیشینه قیمت ارز در ایران و مشکلات مالی تیم ها اهمیت برپایی بازی های خانگی در ایران بسیار با اهمیت و حائز اهمیت هست چون که تا حدود بسیار بسیاری هزینه تیم ها را کاهش می دهد.

تمام این بحث ها را باید در کنار این مسئله ارزیابی کرد که ریاست فدراسیون فوتبال عربستان جدیدا از سمت خود کناره گیری داده تا برای ریاست ای اف سی مقابله کند. در صورت تکیه زدن این مدیر سعودی بر بالاترین کرسی اجرایی فوتبال در قاره آسیا، شاید دیگر نتوان به بهبود وضع تیم های ایرانی در قاره آسیا امید داشت.

انتهای پیام