به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت، «ربکا ربایچ» در بیانیه ای اعلام کرد؛ قانون استفاده از نیروی نظامی علیه تروریستها که در سال ۲۰۰۱ به تصویب کنگره رسید، نمی تواند علیه ایران مورد استفاده قرار بگیرد. به نوشته این روزنامه، سخنان سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در حالی بیان […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت، «ربکا ربایچ» در بیانیه ای اعلام کرد؛ قانون استفاده از نیروی نظامی علیه تروریستها که در سال ۲۰۰۱ به تصویب کنگره رسید، نمی تواند علیه ایران مورد استفاده قرار بگیرد.

به نوشته این روزنامه، سخنان سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در حالی بیان می شود که دولت دونالد ترامپ در صدد است با متصل کردن ایران به القائده بتواند به طور قانونی به ایران حمله کند.

ایندیپندنت نوشت: اگرچه ترامپ به دنبال سقوط پهپاد آمریکایی حمله به ایران را لغو کرد اما دولت وی همچنان در صدد توجیه حمله احتمالی آنان به ایران است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در نشست های عمومی و خصوصی برای پیشبرد اهداف خود بارها بر روابط میان ایران و القائده اشاره کرده است.

به گفته تحلیلگران، دولت ترامپ سعی دارد با اتصال ایران به القائده، بتواند از قانون (AUMF) مصوب سال ۲۰۰۱ کنگره برای حمله به ایران استفاده کند.

بر خلاف اصرارهای پمپئو برای استفاده از این قانون علیه ایران، مقامات وزارت دفاع آمریکا در هفته های اخیر با عقب نشینی از مواضع وی، هیچ علاقه ای به اجرای تصمیمات وی نشان نداده اند.

به گفته مقامات وزارت دفاع آمریکا، مواضع و تصمیمات جنگ طلبانه دولت ترامپ می تواند منافع آن کشور در منطقه خاورمیانه را به خطر بیندازد.